Home News Działalność fischer w Chinach ze znacznym wzrostem
Działalność fischer w Chinach ze znacznym wzrostem
0

Działalność fischer w Chinach ze znacznym wzrostem

0
0

Oddziały i fabryki Grupy fischer odpowiedzialne za pordukcję i sprzedaż systemów zamocowań oraz automotive, które zostały tymczasowo zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, zostały ponownie otwarte. Fakt, że zakłady produkcyjne działają na pełnych obrotach, świadczy o pozytywnych zmianach w Chinach.

Aktywność Grupy w Chinach, szybko nabiera rozpędu. Od trzech tygodni, zakłady produkcyjne odpowiedzialne za systemy zamocowań fischer oraz fischer auto​motive, działały na niemal pełnych obrotach. Kraj jest ważnym rynkiem dla Grupy fischer, która jest tam obecna od ponad 20 lat.

Ilość poszczególnych projektów w dziale dostaw motoryzacyjnych znacznie wzrosła, co pokazuje, że ludzie w Chinach ponownie zaczynają odwiedzać salony samochodowe i w efekcie kupować samochody, tak jak przed pandemią koronawirusa.

Andreas Giesinger, dyrektor zarządzający fischer automotive i systemów mocowania fischer automotive w Chinach

Dane sprzedaży firmy w dziale systemów mocowań w Chinach były znacznie wyższe niż docelowo planowane w kwietniu i w porównaniu z danymi z poprzedniego roku. Sprzedaż produktów fischer automotive również wzrosła w porównaniu z lutym i marcem br., ponieważ producenci samochodów wznowili produkcję w Chinach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Oprócz systemów instalacyjnych (SaMontec), dużym zainteresowaniem cieszą się mocowania chemiczne i stalowe. Nastąpił gwałtowny wzrost popytu na te produkty i dodatkowe grupy produktów w całym kraju (z wyjątkiem Pekinu, gdzie działalność gospodarcza jest nadal ograniczona). Po tymczasowym zamknięciu zakładów produkcyjnych w Taicang koło Szanghaju z powodu pandemii koronawirusa, fischer ponownie otworzył dywizje odpowiedzialne za systemy zamocowań oraz automotive – już 10 lutego. Początkowo aktywność spółek była ograniczona. W żadnym z chińskich oddziałów fischer nie było przypadków infekcji.

W całym kraju projekty infrastrukturalne, wstrzymane z powodu pandemii, zostały teraz ponownie uruchomione. fischer bierze udział w wielu znaczących inwestycjach, takich jak np. budowa kolei na linii Chiny – Laos, wchodzącej w skład wielkiego projektu budowy Nowego Jedwabnego Szlaku. Około 10 000 zapraw iniekcyjnych fischer (FIS-HB) i ponad 100 000 kotew prętowych fischer (N FHB-A) wykorzystano do zainstalowania napowietrznych przewodów elektrycznych, niezbędnych przy tym projekcie.

Oprócz zakładów produkcyjnych systemów mocowania i automotive w Taicang, firma posiada również zakłady bezpośrednio w Szanghaju, gdzie swą siedzibę mają fischer Consulting, oraz dział zakupów.

open