Home Architecture Design ZDOBYWAMY NOWE DOŚWIADCZENIE
ZDOBYWAMY NOWE DOŚWIADCZENIE
0

ZDOBYWAMY NOWE DOŚWIADCZENIE

0
0

Wygląda na to, że architekci jeszcze przez jakiś czas nie będą pracować „deska przy desce”. Ile to potrwa? Trudno powiedzieć. Tak samo, jak niewiadome pozostaje wiele innych kwestii. Mimo jednak znaków zapytania pracownie architektoniczne kreślą i dookreślają swoje projekty, z pewnością nie przekreślając szans na przyszłość. Czynią to zdalnie. W ten sposób operuje również pracownia prowadzona przez Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka, którzy w tym wydaniu komentują specyficzną rzeczywistość, z jaką mamy dzisiaj do czynienia.

Choć niektórzy komentatorzy – zarówno ci profesjonalni, jak i liczne grono amatorów – pozwalają sobie już snuć wizje przyszłości „po pandemii”, często daje się słyszeć również głos odmienny: że jeszcze za wcześnie na przewidywania. Wciąż nie wiemy, jaki będzie rozwój wydarzeń, czy można w oparciu o modele matematyczne rokować schyłek tej plagi, która dotknęła ludzkość i kiedy miałby on nastąpić. Tym trudniej zatem prognozować, jak i na ile zmieni się świat, kiedy wreszcie obecna sytuacja zostanie opanowana. My przychylamy się zdecydowanie do tej drugiej grupy. By użyć popularnej metafory, pływamy po nieznanych wodach i z pewnością niejedno nas zaskoczy.

Póki co, od kilku tygodni pracujemy zdalnie i realizujemy bieżące kontrakty. Część z projektów toczy się od dawna, część z tematów dopiero startuje. Jesteśmy niewielkim zespołem paru osób. Zdobywamy nowe doświadczenie pracy na odległość, jakże odmiennej od dotychczasowej współpracy deska przy desce”. Oprócz narzędzi standardowych – telefon, mail itp. – wprowadziliśmy w skromnym wymiarze także bardziej zaawansowane metody komunikacji. Używamy jednej z platform cyfrowych do przeglądania i komentowania rysunków. Pozwala nam to sprawdzać wspólnie dokumentację, wymieniać na bieżąco spostrzeżenia i ustalać następne kroki. Pierwszy tydzień takiej pracy w nowym wydaniu nie spowodował opóźnień w zaplanowanych zajęciach. (…)

 


UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

 

open