Home News H+H Polska – działamy globalnie, wspieramy lokalnie
H+H Polska – działamy globalnie, wspieramy lokalnie
0

H+H Polska – działamy globalnie, wspieramy lokalnie

0
0

H+H Polska, znany i ceniony producent materiałów ściennych z betonu komórkowego i silikatów, w swoich działaniach stawia przede wszystkim na partnerstwo. Zasadę tę odzwierciedla nie tylko cały proces dostarczania produktów klientom, ale również współpraca z lokalnym społeczeństwem. Mając to na uwadze firma aktywnie włączyła się w walkę z koronawirusem i wsparła dotacją cztery szpitale w regionie.

W sytuacji epidemicznej, w której znalazła się obecnie Polska liczą się wszystkie wspólne działania, które pozwolą jak najszybciej uporać się z pandemią i zminimalizować straty zdrowotne i gospodarcze w społeczeństwie. Doskonale oddaje to również hasło strategiczne firmy H+H Polska “Partner w budowaniu ścian”. Dobra współpraca i partnerstwo ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego nie kończy się bowiem jedynie na produkcji materiałów.  To również podejmowanie działań z lokalną społecznością. Dlatego też w tak trudnym czasie H+H Polska aktywnie przyłączyła się do wspólnej walki z koronawirusem. Odzwierciedleniem tego jest wsparcie finansowe dla czterech szpitali zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych H+H. Dotację w wysokości 100 000 zł otrzymała każda z placówek – Centrum Medyczne w Łańcucie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Z przekazanych środków zakupiony zostanie sprzęt medyczny, w tym respiratory i stroje ochronne, który pozwoli jeszcze sprawniej leczyć, a personelowi medycznemu zapewni dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

Zdajemy sobie sprawę, że nie funkcjonujemy w społecznej próżni. Liczy się dla nas nie tylko sam produkt, ale również to, co dzieje się wokół, jaki wpływ wywieramy na nasze otoczenie. W codziennych działaniach staramy się wspierać lokalną społeczność, dlatego też w czasie, kiedy cały kraj skupiony jest na minimalizowaniu skutków pandemii, nie możemy się temu biernie przyglądać. To moment, w którym powinniśmy dać wszystkie ręce na pokład i w myśl zasady partnerskiej współpracy wspomóc tych, którzy każdego dnia stają na pierwszej linii. Zdajemy sobie sprawę z powagi problemu, a długofalowe skutki będą widoczne dopiero za jakiś czas. Jednak teraz potrzebne jest wsparcie placówek medycznych, aby mogły chronić personel, a przede wszystkim skutecznie leczyć chorych“– powiedział Piotr Dauksza, Prezes H+H Polska.

Wsparcie finansowe przekazane przez firmę H+H Polska jest dla nas niezwykle ważne i stanowi nieocenioną pomoc w tej trudnej rzeczywistości, z którą przyszło się nam obecnie zmierzyć w dobie walki z pandemią SARS-CoV-2. Dzięki tym środkom mogliśmy zakupić respirator najwyższej klasy niezbędny do leczenia ludzi zakażonych koronawirusem, a także zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszym pracownikom. Mogę jedynie podziękować w imieniu całego personelu i zapewnić, że z pewnością zostaną one dobrze wykorzystane” – powiedział Dyrektor Szpitala w Puławach Piotr Rybak.

Chciałbym serdecznie podziękować firmie H+H Polska za wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy. Umożliwi nam to dalsze sprawne i bezpieczne funkcjonowanie naszego Szpitala. Dzięki temu doposażymy Oddziały i podejmiemy skuteczniejszą walkę. W okresie, kiedy wiele firm boryka się ze spadkiem obrotów, taka inicjatywa i zauważenie naszych potrzeb zasługuje na szczególne uznanie” – powiedział Paweł Rafał Natkowski Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

open