Home Materiały i Technologie EKONOMICZNE ROZWIĄZANIA PONZIO
EKONOMICZNE ROZWIĄZANIA PONZIO
0

EKONOMICZNE ROZWIĄZANIA PONZIO

0
0

Główne oczekiwania inwestorów wobec konstrukcji aluminiowych mieszczą się w dwóch słowach: ekonomia i energooszczędność. Opłacalność zastosowania konstrukcji z aluminium wynika już z samych właściwości materiału. Z powodu swojej trwałości gwarantują one „długowieczność”.

 

Jednorazowa inwestycja w wyroby z aluminium jest zyskowna, gdyż będzie użytkowana długotrwale. Odpowiednio przygotowane profile aluminiowe, oprócz tego, że są trwałe, są także odporne na korozję, zmiany temperatury oraz warunki atmosferyczne. Są też niezwykle łatwe w utrzymaniu podczas eksploatacji. Skoro wybór okien czy drzwi z aluminium to już inwestycja na lata, warto zastanowić się nad kolejnym aspektem związanym z oszczędnością – czyli energooszczędnością – i zdecydować się na „ciepłe” systemy, także te z certyfikatem budownictwa pasywnego. Domy pasywne z zastosowaniem stolarki aluminiowej mają bardzo niskie zapotrzebowanie na energię cieplną, dzięki temu są przyjazne dla środowiska, a ich użytkownicy oszczędzają na rachunkach za ogrzewanie.

 

W każdej grupie: okna, drzwi, fasady – Ponzio posiada systemy przeznaczone do budownictwa pasywnego lub energooszczędnego. Warto przypomnieć, że od roku 2021 wymóg energooszczędności będzie dotyczył wszystkich stawianych budynków. Trzecia kwestia związana z ekonomią dotyczy już bezpośrednio konstrukcji samego wyrobu. – Jako dostawcy systemów aluminiowych opracowaliśmy zestaw rozwiązań „ECO”, które sprawiają, że można zredukować koszty wykonania danej konstrukcji, zachowując przy tym optymalne parametry techniczne – wyjaśnia Maciej Borczuk, dyrektor działu technicznego Ponzio Polska. – W obecnej sytuacji to bardzo korzystna oferta zarówno dla naszych klientów, jak i inwestorów. Pomoże w dokonaniu właściwej decyzji zakupowej w tym wymagającym czasie, ale również w przyszłości okaże się efektywnym rozwiązaniem – dodaje.

 

Ponzio PE78N ECO jest ekonomiczną wersją okna stworzoną na bazie systemu PE78N. Wprowadzenie drobnych zmian konstrukcyjnych oraz nowych akcesoriów pozwoliło obniżyć koszty wykonania konstrukcji przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich właściwości technicznych. W systemie zastosowano nowe skrzydła okienne z rowkiem okuciowym PVC i EURO, modyfikację ościeżnic – płaską przekładkę po stronie zewnętrznej, nową uszczelkę centralną z EPDM, nakładkę uszczelki centralnej poprawiającą parametry termiczne (zastosowanie opcjonalne). Montaż nakładki jest uproszczony, ponieważ nie wymaga łączenia w narożnikach. System pozwala też na różne warianty izolacyjności termicznej, w zależności od zastosowanych wkładów izolacyjnych.

Ponzio PF152 to okna wychylne w fasadzie z mocowaniem mechanicznym szkła. To ekonomiczna alternatywa dla okna klejonego strukturalnie. Mechaniczne mocowanie zapewnia niezawodne zabezpieczenie szyby (szklenie od zewnątrz, jak dla fasady) i skrócenie procesu dostawy okna. Ponadto okno jest atrakcyjne wizualnie w stosunku do standardowej ościeżnicy i skrzydła (widoczne tylko skrzydło o szerokości 46 mm).

 

 

open