Home IT&BIM GRAITEC: OGRANICZ KOSZTY
GRAITEC: OGRANICZ KOSZTY
0

GRAITEC: OGRANICZ KOSZTY

0
0

Rozwiązania IT/BIM dostępne na rynku umożliwiają adaptację do zmieniających się warunków. W dobie koronawirusa zrozumieliśmy, jak istotnym kryterium w nowoczesnym budownictwie jest wielowariantowość. Czas stojących przed nami wyzwań na rynku budownictwa będzie wpływał jeszcze bardziej na wszelkie zagadnienia związane z ceną dostarczanych przez nas usług. Jak ograniczyć koszty realizacji projektów BIM dzięki narzędziom Advance Design oraz OpenTree?

Jesteśmy w połowie 2020 roku i jak nigdy wcześniej dla naszego pokolenia doświadczamy zmian które w sposób tak wyraźny wpływają na nasze życie prywatne i zawodowe. Koronawirus zredefiniował sposoby komunikacji międzyludzkiej. Przebudowie uległy metody dotarcia do klienta w obszarach handlu, marketingu oraz bieżącej pracy inżynierów budownictwa. Pandemia spowodowała akcelerację zmian. Rozwiązania IT/BIM pozwalają nam uzyskać maksymalne pole manewru w zakresie współpracy zarówno w ramach własnej organizacji jak i możliwości współpracy z jak największą liczbą firm pracujących na różnych programach inżynierskich.

Bezcenny czas
Wszyscy posiadający działalności gospodarcze zastanawiają się teraz jak utrzymać się na rynku i mieć możliwość zachowania chociaż części potencjału do dalszego rozwoju. Wiemy, że teraz nie zmienimy rynku, ceny usług nie ulegną magicznemu wzrostowi, a jedyną możliwością zwiększenia konkurencyjności lub zysków jest zwiększenie ilości realizowanych projektów. W takim razie ogranicza nas efektywność, a w rzeczywistości czas, który spędzamy na utrzymaniu jednolitego nazewnictwa według standardu firmy, odszukiwaniu najbardziej aktualnych wersji szablonów dokumentów oraz plików projektu, generowaniu dokumentacji DWG, plików PDF oraz IFC, wgrywaniu do wspólnego CDE. To czas, za który nikt nam nie zapłaci.

Graitec Opentree
Firma Graitec jako producent oprogramowania BIM posiada w swoim portfolio oprogramowanie wykorzystywane na rynku międzynarodowym od ponad 15 lat. Graitec Opentree jest rozwiązaniem klasy EDMS umożliwiającym elektroniczne zarządzanie standardami firmy oraz dokumentacją w całym procesie projektowania, na rynku brytyjskim wykorzystywanym w projektach wymagających zgodności z normami ISO19650. Różne projekty podlegające każde innym wymogom nazewnictwa, kodyfikacji, weryfikacji, akceptacji, struktur folderowych oraz różnym strukturom CDE mogą być zarządzane centralnie poprzez Graitec Opentree oraz skonfigurowany do Państwa potrzeb własny serwer.

Advance Design
Drugim rozwiązaniem jest Advance Design autorstwa firmy Graitec. To rozwinięty i intuicyjny program dla projektantów konstrukcji budowlanych pracujących w środowisku BIM. Pozwala na przeprowadzenie wielu złożonych analiz z wykorzystaniem metody elementów skończonych, takich jak statyka liniowa, nieliniowa, analiza modalna czy wyboczeniowa. Daje możliwość wymiarowania elementów konstrukcji stalowych, żelbetowych oraz drewnianych w oparciu o obowiązujące standardy Eurokodu z dowolnymi załącznikami krajowymi. Jest nieustannie rozwijany zgodnie z oczekiwaniami polskich użytkowników. Co niezwykle istotne, możliwie najszerzej wpisuje się w ideę technologii BIM, pozwalając na dwukierunkową wymianę informacji zarówno o geometrii, jak i o wynikach uzyskanych w trakcie obliczeń z różnorodnymi środowiskami. Jako główne atuty programu można wymienić najlepszy na rynku generator obciążeń klimatycznych, wymiarowanie elementów stalowych z uwzględnieniem 7 stopni swobody czy obliczenia elementów żelbetowych z uwzględnieniem rzeczywistego zbrojenia i zarysowania. Całość zszyta jest przyjaznym oraz prostym w obsłudze interfejsem. Oprogramowanie oparte jest o wieczyste lub czasowe licencjonowanie z łatwą możliwością zwalniania licencji. Moduły wymiarujące mogą pracować niezależnie od modelu głównego, dając użytkownikowi rozmaite scenariusze pracy.

open