Home IT&BIM Platforma stworzona dla budownictwa
Platforma stworzona dla budownictwa
0

Platforma stworzona dla budownictwa

0
0

Miliony architektów, inżynierów, konstruktorów i innych przedstawicieli branży w swojej codziennej pracy korzysta z cyfrowych metod projektowania.

Miliony architektów, inżynierów, konstruktorów i innych przedstawicieli branży w swojej codziennej pracy korzysta z cyfrowych metod projektowania. W dobie technologicznych zmian oraz nietypowych warunków pracy spowodowanych epidemią każdy stara się zmienić swoje dotychczasowe nawyki i przekierować je w stronę zdigitalizowanych środowisk. Dlatego zarówno producenci, jak i specjaliści z branży AEC coraz chętniej pracują z wykorzystaniem platform cyfrowych.

Cyfryzacja jest ważna. Szczególnie w budownictwie. Coraz powszechniej technologia BIM jest wykorzystywana na cały świecie. BIM to przede wszystkim sprawna komunikacja pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w projekt. Projektant, inwestor, instalator czy konstruktor – wszyscy działają na jednym cyfrowym modelu, mogą wymieniać się informacjami i koordynować nawet najbardziej złożone projekty. BIM pozwala na zmniejszenie ilości błędów projektowych, co na kolejnych etapach budowy oznacza zmniejszenie emisji odpadów. To również technologia, która pozwala monitorować stan techniczny budynku nawet po zakończeniu prac budowlanych. A to wszystko jest możliwe do wykonania z poziomu komputera i w domowym zaciszu.

Producent dostępny online
Jednak nie tylko projektanci mogą w pełni korzystać z możliwości, jakie daje technologia. Ogromną rolę odgrywają tutaj producenci materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz, bo to bez ich produktów żaden projekt nie mógłby powstać. Aby stać się częścią cyfrowych projektów, coraz większa liczba producentów postanowiła stworzyć wirtualne odpowiedniki swoich produktów w formie obiektów BIM. Jednak pojawiło się pytanie: w jaki sposób dotrzeć z nimi wprost do rąk architektów? Rozwiązaniem okazała się internetowa baza, która zgromadzi wszystkie modele, pliki, specyfikacje i rozwiązania w jednym miejscu, a jednocześnie pozwoli producentom zwiększyć widoczność ich produktów oraz umożliwi korzystanie…


UWAGA !

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

open