Home IT&BIM Szansa dla budownictwa
Szansa dla budownictwa
0

Szansa dla budownictwa

0
0

,,Klienci właśnie teraz zauważyli i docenili potencjał pracy na rozwiązaniach chmurowych. Już teraz mówią o zaletach i planują po pandemii kontynuować ten model pracy.” Wywiad z Wojciechem Kozłowskim, Inżynierem BIM w AEC Design.

Danuta Burzyńska: Jako BIM Inżynier od lat wdraża Pan u klientów różne narzędzia informatyczne, których pośrednim efektem jest transformacja cyfrowa firm. Temat bardzo obszerny, a równocześnie często przedstawiany na wysokim poziomie uogólnienia. Co Pan jako praktyk poleciłby klientom, którzy upatrują rozwoju swojej firmy w digitalizacji?
Wojciech Kozłowski: Temat jest rzeczywiście bardzo obszerny, ja dziś chciałbym przedstawić jedną z potencjalnych dróg, jaką można wybrać, rozpoczynając cyfrową podróż. Na chwilę odłóżmy BIM, który najbardziej kojarzy się z digitalizacją w świecie budownictwa. Proponuję rozpocząć od platformy chmurowej, która połączy zarządzanie dokumentacją i procesami oraz usprawni komunikację. Chciałbym przedstawić konkretne rozwiązanie, które z powodzeniem wykorzystuje wielu naszych klientów, jest to system BIM 360 firmy Autodesk.

D.B.: Jak skomplikowane jest rozpoczęcie użytkowania chmury i przeniesienie do niej dokumentacji?
W.K.: System jest bardzo intuicyjny i pozwala na stworzenie własnej struktury dokumentacji, która może odwzorowywać wypracowany standard firmowy. Aplikacja Desktop Connector wchodząca w skład BIM 360 przyspiesza proces publikowania dokumentów do przestrzeni chmurowej.

Z doświadczenia z naszymi klientami mogę stwierdzić, że jeden dzień wystarczy na konfigurację i przeszkolenie użytkowników. Dodatkowym atutem jest sposób licencjonowania, który nie ogranicza ilości projektów ani informacji przechowywanej w chmurze BIM 360. Klienci płacą za ilość użytkowników mających do niej dostęp.


UWAGA !

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

open