Home Materiały i Technologie DLA LEPSZEJ JAKOŚCI POWIETRZA
DLA LEPSZEJ JAKOŚCI POWIETRZA
0

DLA LEPSZEJ JAKOŚCI POWIETRZA

0
0

Wskutek zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez pojazdy, samoloty, statki i produkcję przemysłową przekraczane są dopuszczalne wartości graniczne, szczególnie w aglomeracjach i wielkich miastach. Na rynku dostępna jest papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ redukująca zanieczyszczenie powietrza.

Decydującym wskaźnikiem zawartości szkodliwych substancji jest grupa tlenków azotu (NOx). Nowa wysokowartościowa bitumiczna papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Ograniczenie ilości tlenku azotu (NOx) oraz ozonu oznacza mniejsze zanieczyszczenie powietrza, odpoczynek dla dróg oddechowych, pozytywny efekt dla astmatyków, zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka płuc i mniej drobnych pyłów. Oprócz tych korzyści dla ludzi takie środki kompensacyjne prowadzą również do regeneracji świata zwierząt oraz środowiska (w szczególności zniszczonych przez kwaśne deszcze lasów). „Tak” dla papy BauderKARAT Air+ oznacza „tak” dla własnego zdrowia i zaangażowanie się na rzecz zwierząt oraz środowiska.

Fakty na temat BauderKARAT Air+
Papa redukuje szkodliwe tlenki azotu w powietrzu i powstrzymuje wytwarzanie ozonu. 100 m2 papy BauderKARAT Air+ neutralizuje roczne zanieczyszczenie emitowane przez samochód osobowy (Euro 5 przy przebiegu rocznym 12 tys. km). Co więcej, bezpośrednie zastosowanie substancji czynnych na posypce łupkowej zapewnia najwyższy stopień skuteczności. Wydajność substancji czynnych nie zmienia się nawet po 10 latach. Produkt jest idealny dla dachów z fotowoltaiką – dzięki lepszemu promieniowaniu zwrotnemu wskutek zastosowania biało-szarej posypki łupkowej.


Funkcja oczyszczania powietrza
Etap 1. Cząsteczki tlenku azotu (NOx) Wskutek rosnącej emisji spalin z pojazdów komunikacyjnych i produkcji przemysłowej w otaczających nas warstwach powietrza znajdują się cząsteczki tlenku azotu (NOx). Na posypce łupkowej papy BauderKARAT Air+ znajduje się specjalnie opracowana, opatentowana warstwa substancji czynnej.

Etap 2. Proces fotokatalityczny Pod wpływem działania światła słonecznego na powłoce papy zostaje zapoczątkowany proces fotokatalityczny, który przekształca szkodliwe chemiczne połączenia tlenków azotu w połączenia nieszkodliwe – zanieczyszczenia zostają zneutralizowane.

Etap 3. Oczyszczone powietrze Na papie nie pozostają żadne szkodliwe resztki. Także woda z takich dachów może być bez wahania dalej używana do podlewania roślin. Ważne dla tego procesu jest to, że papa pozostaje czysta, a substancja czynna może reagować z promieniami słonecznymi i otaczającym powietrzem. Dlatego wyposażono papę w hydrofilowe wykończenie i zaleca się jej stosowanie na dachach z minimalnym nachyleniem 2%.

 


Zdjęcia archiwum Bauder Polska Sp. z o.o.

open