Home Aktualności Specjalistyczne posadzki żywiczne
Specjalistyczne posadzki żywiczne
0

Specjalistyczne posadzki żywiczne

0
0

Gdańsk, 16 czerwca 2020 r. – Serce Zajezdni Wrzeszcz to inwestycja mieszkaniowa, zlokalizowana przy ul. Grudziądzkiej 8 w Gdańsku, zrealizowana przez PPUH ARPI Sp. z o.o. Oddany do użytku wiosną tego roku budynek oferuje 42 apartamenty. W garażu podziemnym obiektu zastosowano wysokiej jakości, specjalistyczne posadzki żywiczne Deckshield, wykonane z materiałów i w technologii, których producentem i dostawcą jest Flowcrete Polska, ekspert od posadzek żywicznych.

Inwestycja mieszkaniowa Serce Zajezdni Wrzeszcz jest położona w atrakcyjnej, północnej części dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz, niedaleko terenów rekreacyjnych i plaży Brzeźno, a jednocześnie dobrze skomunikowana z centrum miasta poprzez linie tramwajowe i autobusowe oraz Aleję Generała Józefa Hallera. Budynek ma 6 kondygnacji nadziemnych, w tym przestrzeń handlowo-usługową na parterze oraz jedną kondygnację podziemną, która obejmuje parking na 50 miejsc postojowych ze strefami do przechowywania rowerów oraz komórki lokatorskie.

W garażu na powierzchni 1160 m kw. wykonano specjalistyczne posadzki parkingowe Deckshield, w pięciu różnych odcieniach szarości, z białymi oznaczeniami poziomymi, przy czym miejsce dla osób niepełnosprawnych zostało wyróżnione kolorem niebieskim.

Deckshield to wysokiej jakości posadzki parkingowe na bazie żywicy poliuretanowej, przeznaczone do ochrony betonowych płyt stropowych przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów. Powłoki te są elastyczne i wodoszczelne, wytrzymałe mechanicznie i odporne na  ścieranie oraz mają wysoką zdolność mostkowania rys w podłożu, przez co skutecznie zabezpieczają elementy konstrukcyjne przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodatek piasku nadaje posadzkom wykonanym w tej technologii właściwości przeciwpoślizgowe. Są one także odporne na działanie paliwa, olejów, smarów i innych samochodowych płynów eksploatacyjnych oraz chlorków zawartych w solach odladzających. Ponadto systemy posadzkowe Deckshield tłumią hałasy związane z ruchem pojazdów, m.in. pisk opon, zwiększając komfort mieszkańców budynku.

Serce Zajezdni Wrzeszcz to pierwsza i zarazem wzorcowa inwestycja deweloperska naszej firmy. Budynek został wykonany i wykończony w najwyższym standardzie, stąd decyzja o zastosowaniu w garażu specjalistycznych, zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych posadzek na bazie żywic poliuretanowych. Poza funkcjonalnością, zależało nam także na estetyce stosowanych rozwiązań materiałowych. Posadzki Deckshield w jasnych kolorach, z błyszczącą powierzchnią, optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze parkingu tworząc z niego atrakcyjną i przyjazną dla użytkowników przestrzeń,” – powiedział Andrzej Łukaszewicz, Prezes Zarządu firmy PPUH ARPI Sp. z o.o., dewelopera budynku.

Posadzki parkingowe Deckshield w inwestycji Serce Zajezdni Wrzeszcz wykonała firma JON Sp. z o.o. Sp. k. z Gdańska, autoryzowany wykonawca Flowcrete.

open