Home News OD WARSZTATU ŚLUSARSKIEGO DO BUDOWLANEGO GIGANTA. GRUPA ALSTAL WYRÓŻNIONA GODŁEM „TERAZ POLSKA”
OD WARSZTATU ŚLUSARSKIEGO DO BUDOWLANEGO GIGANTA. GRUPA ALSTAL WYRÓŻNIONA GODŁEM „TERAZ POLSKA”
0

OD WARSZTATU ŚLUSARSKIEGO DO BUDOWLANEGO GIGANTA. GRUPA ALSTAL WYRÓŻNIONA GODŁEM „TERAZ POLSKA”

0
0

Do prestiżowego grona firm nagrodzonych godłem „Teraz Polska” dołączyła grupa ALSTAL. Potentat na krajowym rynku budowlanym ma na swoim koncie m.in. budowę sopockiej Opery Leśnej czy Term Maltańskich w Poznaniu. W Szczecinie  grupa  wznosi  właśnie  ogromny  kompleks  basenowy.

Wyróżnienie, z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda odebrali osobiście Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana oraz Brygida Grzegorz, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana. – Jestem zaszczycony, że przyznano nam nagrodę za usługę generalnego wykonawstwa i budownictwa. Godło „Teraz Polska” traktujemy jako dowód uznania naszej ciężkiej i ambitnej, ponad 40-letniej działalności na rynku – mówi przedsiębiorca.

Kropla  drąży  skałę

Historia firmy to gotowy materiał do nauki dla studentów zarządzania. Choć trudno w to uwierzyć, grupa ALSTAL wystartowała w 1976 roku jako niewielki zakład ślusarski pod Inowrocławiem. Gdy Alojzy Szczupak zatrudniał pierwszego pracownika, nie mógł spodziewać się, że 44 lata później jego syn będzie tworzył giganta branży budowlanej.

Dziś grupa ALSTAL ma swoje oddziały w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy i Łodzi. I właśnie dołączyła do prestiżowego grona firm wyróżnionych w 30-stej, jubileuszowej edycji najbardziej znanego konkursu promującego polskich przedsiębiorców. Prezes ALSTALU przyznaje, że jednym z fundamentów firmy od samego początku był gospodarczy patriotyzm.

Wzięliśmy udział w konkursie, żeby pokazać, że całkowicie polska firma jest w stanie realizować warte setki milionów złotych inwestycje na absolutnie światowym poziomie. I, tym samym, każdego roku realnie zwiększać jakość życia Polaków – podkreśla Jarosław Szczupak.

Ważne i prestiżowe

ALSTAL ma na swoim koncie bardzo szerokie spektrum inwestycji na krajowym rynku. Od budowy szpitali i centrów medycznych, przez farmy wiatrowe, po renowację zabytkowych gmachów.

W portfolio grupy jest m.in. budowa Opery Leśnej w Sopocie, Term Maltańskich w Poznaniu czy stadionu MotoArena w Toruniu. Perłą w koronie firmy niewątpliwie będzie też szczecińska Fabryka Wody, nowoczesny kompleks basenowo-edukacyjny z największą liczbą saun w Europie. Ta inwestycja to projekt wart ponad 350 milionów złotych.

Ale wśród realizacji, którymi w tym momencie zajmuje się ALSTAL są też m.in. Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy czy kompleks geotermalny w Poddębicach. Wody termalne mają być tam czerpane z głębokości ponad 2 kilometrów. Alstal buduje obecnie 24 obiekty o wartości 1,3 mld PLN.

Zapowiedź zmian

Godło „Teraz Polska” to uwieńczenie dotychczasowej działalności grupy, którą czekają zmiany. Po 44 latach ALSTAL zmienia siedzibę i przenosi się do Bydgoszczy. Z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że miasto ma ogromny potencjał rozwojowy i od kilku lat uznawane jest za jedno z najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce.

open