Home Aktualności THINKPROJECT WYGRYWA WAŻNY EUROPEJSKI PROJEKT INFRASTRUKTURALNY
THINKPROJECT WYGRYWA WAŻNY EUROPEJSKI PROJEKT INFRASTRUKTURALNY
0

THINKPROJECT WYGRYWA WAŻNY EUROPEJSKI PROJEKT INFRASTRUKTURALNY

0
0

NAJDŁUŻSZY NA ŚWIECIE TUNEL DROGOWO-KOLEJOWY – Fehmarnbelt WYBIERA PLATFORMĘ thinkproject BIM

Monachium, 23 czerwca 2020 r. – thinkproject, wiodący europejski dostawca usług budowlanych i inżynieryjnych SaaS, podpisał umowę z firmą Femern A/S na dostawę oprogramowania do Building Information Modeling (BIM) na potrzeby budowy tunelu Fehmarnbelt – największego na świecie tunelu drogowo-kolejowego. Jest to ważna część europejskiej sieci transportowej. Całkowita wartość projektu wynosi 52 mld DKK (6,9 mld EUR). thinkproject został wybrany jako partner tego projektu ze względu na zdolność firmy do zaoferowania kompletnego rozwiązania SaaS BIM i 20 lat udokumentowanego doświadczenia jako lidera w dostarczaniu cyfrowych rozwiązań dla budownictwa.

Planowany 18-kilometrowy zanurzony w wodzie tunel Fehmarnbelt stanowić będzie znaczący postęp w rozwoju europejskiej infrastruktury transportowej i ma zostać otwarty w 2028 roku. Zapewni znacznie szybsze połączenie między Kopenhagą a Hamburgiem – skracając czas podróży o 1-2 godziny. To ulepszone połączenie między Niemcami i Danią stworzy nowe możliwości dla transportu towarowego, zwiększy transgraniczną integrację rynku pracy i poprawi ogólną komunikację między Skandynawią a Europą Środkową.

thinkproject uzyskał kontrakt od firmy Femern A/S na dostarczenie oprogramowania BIM dzięki kompletnej ofercie rozwiązań i możliwości usprawnienia współpracy pomiędzy uczestnikami projektu poprzez zapewnienie łatwego dostępu do informacji z modeli. Dostarczając wysokiej klasy, bezpieczne rozwiązanie SaaS, platforma thinkproject BIM idealnie pasuje do wymagań projektu.

“Cieszymy się, że możemy wnieść naszą wiedzę jako światowego lidera w “construction intelligence” oraz nasze 20-letnie doświadczenie w zakresie dostarczania cyfrowych rozwiązań do tak ważnego projektu infrastrukturalnego w europejskiej sieci transportowej”, mówi Gareth Burton, CEO w thinkproject.

Od zarządzania BIM i CAD do wsparcia procesów oraz audytu, rozwiązanie thinkproject BIM jest w stanie wesprzeć realizację projektu tunelu Fehmarnbelt na każdym etapie budowy.

Kim Smedegaard Andersen, zastępca dyrektora technicznego w Femern A/S, dodaje: “BIM Collaboration jest istotną częścią zarządzania dużym projektem, takim jak tunel Fehmarnbelt, i nie możemy się doczekać współpracy z thinkproject w celu uzyskania korzyści z tego megaprojektu”.

open