Home Inwestycje WYŻSZE STANDARDY KLIMATYZACJI
WYŻSZE STANDARDY KLIMATYZACJI
0

WYŻSZE STANDARDY KLIMATYZACJI

0
0

Projektanci Unique Tower sięgnęli po najnowsze osiągnięcia technologiczne, również w zakresie systemu klimatyzacji. Idealnym rozwiązaniem okazał się system Multi V 5 zaproponowany przez specjalistów z firmy LG Electronics.

Zastosowany w całym obiekcie system klimatyzacji LG Multi V o całkowitej mocy chłodniczej 1,5 MW to zaawansowane rozwiązanie zaprojektowane z myślą o najwyższych wymaganiach użytkowników. Najnowsza, piąta generacja tego systemu to szerokie możliwości techniczne dzięki najpotężniejszej i niezawodnej, jak również bardzo ekonomicznej sprężarce inwerterowej LG Ultimate Inverter Compressor, wymiennikowi ciepła pokrytemu powłoką Ocean Black Fin o wysokiej odporności na korozję oraz ulepszonym wentylatorom, gdzie zastosowano technologię biomimetyczną. Jednocześnie obecność systemu kontroli Dual Sensing oferuje wydajne zarządzanie chłodzeniem, ogrzewaniem oraz pracą przy obciążeniu częściowym. Dzięki pomiarom zarówno temperatury, jak i wilgotności zapewnia użytkownikom komfortowe środowisko, ograniczając niepotrzebne straty energii.

Indywidualne potrzeby
System MULTI V 5, który w całości został zaprojektowany w celu uzyskania najwyższej efektywności, wydajności, elastyczności, wygody i wszechstronnej kontroli, zapewnia doskonałą jakość powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach. System klimatyzacyjny zastosowany w Unique Tower składa się z 60 agregatów zewnętrznych Multi V (Multi V 5, Multi V S) z blisko 700 jednostkami wewnętrznymi, głównie ściennymi i kanałowymi. W części hotelowej oraz biurowo-usługowej inwestycji wybrano głównie jednostki ścienne, natomiast przyszłym właścicielom lokali mieszkalnych inwestor umożliwił indywidualny wybór jednostek wewnętrznych spośród bogatej oferty produktowej LG. Przyszli mieszkańcy luksusowych apartamentów mogą wybrać między innymi modele z serii Artcool Gallery czy Mirror z jonizacją i oczyszczaniem powietrza dzięki technologii Ionizer PLUS, a także z wbudowanym modułem Wi-Fi umożliwiającym zdalne sterowanie jednostką z każdego miejsca poprzez aplikację LG ThinQ. Część apartamentowa kompleksu Unique Tower będzie posiadała sterownik zintegrowany z protokołem KNX, za pomocą którego będzie można z jednego miejsca sposterować m.in. klimatyzacją, oświetleniem, ochroną oraz innymi funkcjami inteligentnego domu.

Zaawansowane rozwiązania
W każdym lokalu zaprojektowano system detekcji z zaworami odcinającymi, umożliwiającymi wykończenie aranżacji w różnym czasie, co ułatwi eksploatację systemu klimatyzacji oraz wszelkie zmiany projektowe i remonty lokali. Dodatkowo zaprojektowane rozwiązanie klimatyzacyjne LG posiada system kontroli zużycia energii elektrycznej, co w przypadku indywidualnego rozliczenia poszczególnych użytkowników jest niezbędne. Opłaty za prąd mogą być naliczane każdemu najemcy osobno za pomocą podzielnika zużycia energii PDI. Dzięki temu administrator jest w stanie sprawdzić zużycie energii dla każdej jednostki w danym okresie, a dane mogą być wyeksportowane do programu Excel. Umożliwiają to sterowniki centralne AC SMART V, które jednocześnie
stanowią bramki komunikacyjne do systemów zarządzania budynkiem BMS. W sterownikach centralnych można wykonać wizualizację poszczególnych stref czy pięter budynku, by w łatwy i szybki sposób ustalić położenie i stan jednostek wewnętrznych, co jest pomocne np. przy usuwaniu ewentualnych awarii.

Wykonawcą systemu klimatyzacji LG na obiekcie Unique Tower jest firma Clima Komfort Sp. z o.o. z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku technik sanitarnych, mająca w swoim portfolio złożone systemy klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania i osuszania powietrza. Z LG Electronics spółka współpracuje przy realizacji różnych zaawansowanych projektów HVAC już od ponad 20 lat.


Zdjęcia archiwum LG Electronics Polska Sp. z o.o.

open