Home Materiały&Technologie SYSTEMY WENTYLACJI POŻAROWEJ
SYSTEMY WENTYLACJI POŻAROWEJ
0

SYSTEMY WENTYLACJI POŻAROWEJ

0
0

Wizja naszej firmy to: „FläktGroup ma być wiodącym partnerem strategicznym systemowych rozwiązań przetwarzania powietrza, zapewniającym najwyższe standardy jakości w celu poprawy komfortu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Chcemy być miejscem, w którym ludzie pracują z dumą!”.

W Polsce te słowa nie dotyczą jedynie przyszłości. Każdego dnia realizujemy takie założenia, a nawet więcej. Od wielu lat spełniamy najwyższe standardy zarówno pod kątem wentylacji komfortu, jak i systemów pożarowych. Dotyczy to produkcji urządzeń oraz indywidualnego podejścia do klienta, inwestycji, projektu. Mamy niezastąpionych wieloletnich pracowników, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem, zmieniają oblicze wentylacji
komfortu i wentylacji pożarowej.

FläktGroup w roku 2005 została pionierem we wprowadzaniu na rynku polskim systemów wentylacji strumieniowej garaży. Dzięki wsparciu naszego oddziału w Wielkiej Brytanii udało się stworzyć w Polsce kompetentny, dobrze zorganizowany i zaangażowany zespół prowadzący właśnie tego typu projekty. Zdając sobie sprawę z nowatorskości proponowanego rozwiązania, które na tamten czas wymagało dodatkowo odstępstwa od obowiązujących przepisów, wiedzieliśmy, że musimy zaproponować klientom kompleksowe rozwiązania
systemowe „pod klucz”. Zaczęliśmy pracować z projektantami instalacji, architektami, inwestorami, rzeczoznawcami, aby móc już w pierwszej fazie zaprojektować (współpracując lub przygotowując niezbędne projekty mechaniczne i automatyki oraz raporty z symulacji CFD), a także zrealizować systemy na obiekcie. Stąd nasze zaangażowanie na etapie projektowym każdej inwestycji. W dalszej kolejności składnie ofert, które proponują nie tylko urządzenia i niezbędną automatykę do nich, ale również obecność osoby nadzorującej oraz koordynującej prace na budowie, przygotowanie instalacji do odbiorów PSP (co wiąże się nie tylko z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji, ale przede wszystkim z przeprowadzeniem testów dymowych potwierdzających prawidłowość działania instalacji na wcześniejszym etapie niż odbiory PSP), a także szkolenie personelu
na obiekcie.
W roku 2009 rozszerzyliśmy ofertę o systemy różnicowania ciśnienia (systemy SMPA; SMIA). Systemy te są produkowane w fabryce w Ołtarzewie pod Warszawą. Badania systemów różnicowania ciśnienia były wykonywane w pierwszym w Polsce laboratorium napowietrzania zbudowanym pod Wrocławiem specjalnie dla naszych systemów. Dzięki temu możemy aktualnie ofertować pełen zakres systemów mechanicznych pożarowych dla różnego typu obiektów.

Tak jak sercem systemów pożarowych jest automatyka, tak jego płucami są wentylatory. Dlatego nasze zespoły R&D nieustannie pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami, stosując najnowsze możliwości technologiczne. Podczas prac nad nowymi wentylatorami JMv inżynierowie intensywnie korzystali z symulacji komputerowych CFD, dzięki którym udało się uzyskać zoptymalizowaną konstrukcję o wysokim stopniu sprawności aerodynamicznej. Schemat przedstawia straty energii kinetycznej przy przepływie turbulentnym.

Wentylatory JMv są doskonałym przykładem zaangażowania FläktGroup w poszanowanie energii – zarówno globalnie – pod kątem planów rozwoju firmy, jak i indywidulanie – każdego pracownika, który codziennie pracuje przy ich tworzeniu, produkcji czy sprzedaży.

Na przestrzeni 15 lat udało się wyposażyć w nasze systemy pożarowe wiele (ponad 400) budynków na terenie całej Polski. Są to zarówno obiekty komercyjne, hotelowe, biurowe, jak i budownictwo mieszkaniowe. Do naszych realizacji należą między innymi: w Warszawie – Wiśniowy Business Garden, Spektrum, Marynarska 12; we Wrocławiu – Ikea, Sky Tower, Pasaż Grunwaldzki; w Gdańsku – Marina 2 i Marina 3, w Bielsku-Białej – SFERA.

open