Home News Budowa z ARBETem
Budowa z ARBETem
0

Budowa z ARBETem

0
0

Gabinet stomatologiczny Bogurscy z Koszalina wkrótce przestanie być tylko gabinetem. Od zeszłego roku uznani koszalińscy stomatolodzy budują nowoczesną klinikę. Budowę realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer. To budowa z ARBETem – do ociepleń wykorzystane zostały płyty styropianowe FS ARBET.

Firma Kuncer prowadzi budowę nowoczesnego ośrodka stomatologicznego w Koszalinie. Kierownik budowy, Arkadiusz Szukajło, skupia się na projekcie i dba również o to, by wyeliminować elementy, które w przyszłości mogą niekorzystnie wpłynąć na użytkowanie budynku. Ważna jest, jak podkreśla, uważna eliminacja mostków termicznych.

Mostek termiczny to ten element przegrody budowlanej, który charakteryzuje się wyższym niż sąsiednie elementy budynku współczynnikiem przewodzenia ciepła. Powstanie mostku termicznego może doprowadzić do zawilgocenia ścian i co za tym idzie do rozwoju pleśni i grzybów. Ponadto mostki wpływają na nieprzewidziane straty ciepła. To nie tylko groźba zwiększenia kosztów ogrzewania. Grozić w tej sytuacji może nawet uszkodzenie konstrukcji budynku.

Z inicjatywy wykonawcy budowy zadbano więc o dodatkową, specjalistyczną izolację balkonów od ich spodniej części. Ponadto, zgodnie z projektem, starannie ocieplono fundamenty, ściany i podłogi.

Systemowe zabezpieczenie fundamentów zostało wykonane m.in. z użyciem płyt styropianowych ARBETu HYDROPIAN. Na ścianach znalazły się płyty Fasady EXPERT. Do izolacji podłóg użyto płyt z ARBETu Podłoga/Dach.

Jakość, solidność, staranność

Od lat dewizą wykonawcy jest jakość. Budowę należy prowadzić ze starannością i zaangażowaniem, tak by zawsze uzyskać jak najlepszy finalny efekt. Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer ma w swoim dorobku wiele innych nowatorskich inwestycji, jak np. Osiedle Cypryjskie w Koszalinie – pierwsze na Pomorzu i drugie w Polsce wielorodzinne osiedle energooszczędne. Warto dodać, że w tamtej realizacji poszukiwano odpowiednich materiałów oraz technik budowlanych skutecznie przeciwdziałających stratom energii. PB Kuncer, w wyniku wnikliwej analiza produktów dostępnych na rynku, wybrało GRAFIT czyli płyty Prawdziwego Styropianu z Fabryki Styropianu ARBET.

Prace ociepleniowe w bieżącej inwestycji kliniki Bogurskich prowadzone są właśnie teraz, tj. od maja do czerwca br. Styropian ARBETu znalazł się na tej budowie, ponieważ przedsiębiorstwo Kuncer od dawna prowadzi wszelkie prace w oparciu o wyroby Fabryki. Wśród argumentów, dla których tak się dzieje, znajduje się wysoka jakoś produktu, dostępność materiału i łatwość realizowania nawet dużych zamówień oraz korzystna cena.

Budynek kliniki ma powierzchnię użytkową około 1000 m2. Prace prowadzone są od lata ubiegłego roku. Ich zakończenie jest przewidziane na październik 2020.

Film z budowy można obejrzeć na profilu Gabinetu Bogurscy.

open