Home Bez kategorii BRANŻA KONTRA COVID-19
BRANŻA KONTRA COVID-19
0

BRANŻA KONTRA COVID-19

0
0

Epidemia koronawirusa to test dla nas wszystkich. Zdaje go też branża budowlana i jak do tej pory udowadnia, że ludzie oraz firmy z tego sektora mają wielkie serca. Oprócz pomocy placówkom medycznym przedsiębiorstwa i organizacje poprzez szereg inicjatyw mobilizują do ożywiania gospodarki. Raportujemy o wybranych przedsięwzięciach, o wszystkich na bieżąco informujemy w naszym serwisie builderpolska.pl.

Drutex zwiększa zatrudnienie Z powodu pandemii COVID-19 sytuacja na rynku pracy jest trudna. Są jednak przedsiębiorstwa, które mimo to rozwijają się i zwiększają zatrudnienie. Bytowski Drutex, wiodący producent okien, drzwi oraz rolet w Europie, planuje zatrudnienie nawet 400 osób. Wynika to z dynamicznie rosnącego zainteresowania produktami firmy zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. To efekt poczynionych inwestycji w nowoczesne hale produkcyjne, innowacyjny park maszynowy czy rozwój sieci sprzedaży. Dzięki temu nie tylko zwiększono moce produkcyjne, ale także wprowadzono do oferty nowe produkty oraz rozwiązania technologiczne.

Fot. gł. arch. Drutex SA

Kupuj świadomie – #kupujpolskie
Z raportów GUS wynika, że w przeciągu ostatnich trzech miesięcy odnotowano znaczące spadki nastrojów konsumenckich spowodowane m.in. obawami Polaków o stabilność zatrudnienia i pogorszenie się statusu materialnego gospodarstw domowych. Aż 88% respondentów widzi w obecnej sytuacji realne zagrożenie dla gospodarki. Świadome decyzje podejmowane przez konsumentów mogą mieć ogromny wpływ na gospodarkę –szczególnie w obecnych, nieprzewidywalnych czasach. ALUPROF włącza się aktywnie do rządowego programu „Kupuj świadomie – wybieraj PRODUKT POLSKI”, który ma na celu rozpropagowanie wśród Polaków patriotyzmu konsumenckiego. Ponadto firma z Bielska-Białej przygotowała specjalną akcję o nazwie #kupujpolskie, która ma na celu rozpromowanie idei w internecie. Wszyscy, którzy czują potrzebę wsparcia polskich firm, mogą wyrazić
ją poprzez użycie specjalnej biało-czerwonej nakładki na zdjęcie profilowe w serwisie Facebook.

Wystarczy wejść na www.facebook. com/profilepicframes, wyszukać nakładkę #kupujpolskie i ustawić jako zdjęcie profilowe.

Fot. arch. Aluprof

UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open