Home Architecture Design Barwa System na budowie metra
Barwa System na budowie metra
0

Barwa System na budowie metra

0
0

Sufity podwieszane to najprostszy, a zarazem najtrwalszy sposób na zamaskowanie wszelkich instalacji, np. przeciwpożarowych, elektrycznych czy też wentylacyjnych. Pełnią również funkcje dekoracyjne. Przy budowie stacji warszawskiego metra idealnie sprawdziły się produkty firmy Barwa System.

Firma kompleksowo zajęła się realizacją podwieszanych sufitów na wschodnim i zachodnim odcinku stacji metra warszawskiego. Nie tylko wyprodukowała i dostarczyła na budowę materiały niezbędne do ich wykonania, ale także dokonała montażu.
– Do budowy poszczególnych stacji metra przygotowano projekt zawierający indywidualne rozwiązania. Pod nie przygotowaliśmy produkt, który bardziej lub mniej nawiązuje do standardowych produktów z oferty. Jeśli chodzi o realizowane w ostatnim czasie stacje Targówek i Wola, to były to rozwiązania z linii standardowej, ale dostosowane do potrzeb danej realizacji pod względem charakterystyki – mówi Wojciech Gumowski z Barwa System.

Targówek
Na Targówku (stacje C16, C17 i C18) sufity podwieszane Barwy System znajdują się na poziomie -1 w hali odpraw, pomieszczeniach handlowych oraz toaletach. Zastosowano głównie aluminiowy sufit z systemu VARIO. Jest to sufit kasetonowy o podstawowych wymiarach kaset 600 x 1200 mm ze zróżnicowaną perforacją o powierzchni otwarcia ok. 30% i z wkładem z wełny mineralnej, spełniający wymogi pochłaniania dźwięku na poziomie αw 0,90. Całość została polakierowana proszkowo z powłoką antygraffiti. Łącznie zabudowa liczy ok. 5 tys. m2 produktu. Sufity kasetonowe z tego systemu mogą być wykonane z różnych materiałów np. blachy aluminiowej, stalowej, Cortenu kompozytu, siatki cięto-ciągnionej oraz innych surowców. Panele stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możliwe jest również zaprojektowanie dedykowanych konstrukcji autorskich oraz wyspowych, a także łączenie w jednym projekcie paneli o różnym kształcie, kolorze czy wzorach perforacji. W zależności od wybranej konfiguracji przestrzeń sufitowa może być szczelnie zamknięta lub otwarta. Więcej…

 


UWAGA !

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

 

open