Home Materiały i Technologie ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIA
ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIA
0

ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIA

0
0

Optymalizacja energetyczna budynku wymaga zastosowania technologii, które skutecznie zapobiegają ucieczce ciepła z jego wnętrza. Z myślą o zrównoważonym rozwoju budownictwa firma Soudal opracowała w tym zakresie szereg nowoczesnych rozwiązań.

Im więcej ciepła traci budynek, tym wyższe koszty ponosimy w związku z jego ogrzewaniem, a sam obiekt jest bardziej uciążliwy dla środowiska. Propozycje firmy Soudal pozwalają ograniczyć straty ciepła w budynku do minimum.

Ciepły montaż okien
W odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa powstał m.in. Soudal Window System (SWS) – kompleksowy system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. ciepły montaż), który umożliwia prawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Funkcję izolatora pełni w tym systemie wysokiej jakości pianka poliuretanowa. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa ona swoją objętość, dzięki czemu idealnie wypełnia szczelinę wokół okna. Następnie zostaje zabezpieczona specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha, a także nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna SWS. Z kolei taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację pary wodnej na zewnątrz budynku.

Wykonanie uszczelnienia styku okna z murem podczas wymiany stolarki okiennej znacznie usprawniają płynne membrany Soudatight. Mogą być one nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża. Membrany Soudatight są łatwe w aplikacji i przyspieszają prace montażowe, ich zaletą jest również bardzo niski stopień emisji substancji lotnych (posiadają znak EC1PLUS).


UWAGA

Całość dostępna za darmo w wersji cyfrowej!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open