Home News Sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka. Kolejna odsłona akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”
Sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka. Kolejna odsłona akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”
0

Sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka. Kolejna odsłona akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”

0
0

Fundacja „Jesteśmy razem. Pomagamy!” przekazała sprzęt medyczny dla Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. To kolejna odsłona akcji, która zjednoczyła polski biznes i trwa od początku pandemii COVID-19 w Polsce.

Do CZD trafiło teraz 20 dziecięcych łóżeczek dwusekcyjnych, cztery łóżeczka elektryczne, pięć statywów kroplówkowych oraz 16 szafek metalowych do łóżeczek dziecięcych.

– To dla nas  bardzo cenny dar. Gorąco dziękujemy Fundacji i jej Partnerom za to wsparcie, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym – powiedział dr Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Zgodnie z decyzją pielęgniarek, nowoczesny sprzęt trafi do Kliniki Kardiologii.

Wzruszenia nie kryła Anna Turska, wiceprezes Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” – Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj reprezentować wszystkich przedsiębiorców, którzy wsparli naszą Akcję. Warto przypomnieć, że w bardzo krótkim czasie przekazali oni pomoc o wartości ponad 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem. To właśnie dzięki nim mogliśmy dołożyć swoją skromną cegiełkę do tego bardzo intensywnie rozbudowującego się Instytutu i przekazać wyposażenie dla Kliniki Kardiologii – podkreśliła.

Inicjatorem akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex S.A. oraz Fundacji Rodziny Gierszewskich.

Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo „solidarność” znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście, którego nikt się nie spodziewał. Stąd, pomysł aby stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy!” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią – mówił w marcu, inicjując to niezwykłe przedsięwzięcie.

I to się udało! W akcję „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” zaangażowało się ponad 70 firm i instytucji z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in.: Drutex, Budimex, LPP, Shell, 4F, Dr Irena Eris, Posnet, Grupa Kęty, Best, Aviva, Santander, Swiss Krono, Tubądzin i wiele innych.

Dzięki tak potężnemu partnerstwu szpitale, placówki medyczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polski otrzymały niezbędny sprzęt w tym respiratory i łóżka, środki ochrony osobistej oraz wsparcie rzeczowe, według zgłaszanego zapotrzebowania i możliwości donatorów.

W kwietniu powołano do życia fundację „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Obecnie organizuje ona dalsze wsparcie dla szpitali a wśród celów swojej działalności ma m.in. prowadzenie i wspieranie działalności z zakresu ochrony zdrowia, promocji profilaktyki zdrowotnej, niesienie pomocy osobom dotkniętym pandemią COVID-19, działalność wspomagającą rozwój farmacji, farmakologii, techniki, biotechnologii, pomoc społeczną, w szczególności wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz promocję i organizację wolontariatu.

https://jestesmyrazem.org/

open