Home Inwestycje FOREST zielony kampus biurowy w Warszawie
FOREST zielony kampus biurowy w Warszawie
0

FOREST zielony kampus biurowy w Warszawie

0
0

Budowa kampusu biurowego Forest trwa od czerwca 2019 roku. To jeden z największych projektów tego typu powstających obecnie w Europie i bez wątpienia jeden z najbardziej zielonych w Polsce.Na dwuhektarowym terenie pomiędzy rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską realizowany jest 120-metrowy wieżowiec oraz przyległe budynki.

Biuro HRA Architekci w 2016 wygrało zorganizowany przez firmę HB Reavis zamknięty konkurs na projekt zespołu biurowego, którego rezultatem jest realizacja kampusu Forest. 120-metrowa część wieżowa budynku wyrasta z podium, którego wysokość zmienia się od sześciu do dziewięciu kondygnacji. Charakterystyczna, kształtowana uskokowo forma wieży jest dodatkowo podkreślona przez tektonikę zwieńczenia, dzięki czemu jej sylwetka stanie się rozpoznawalną częścią skyline’u Warszawy. Podium okala swoim kształtem ogólnodostępne, bogate w zieleń atrium, którego centralnym elementem jest minimalistyczna fontanna w postaci tafli wody przelewającej się przez próg. Zimą to miejsce będzie mogło zamienić się w lodowisko. Rozcięcie podium mieści plac łączący przestrzeń publiczną biurowca z sąsiadującym osiedlem mieszkaniowym. Zachowanie właściwej proporcji przekroju ulicy łączącej przestrzennie kwartał zabudowy mieszkaniowej z przestrzenią publiczną kampusu biurowego Forest było dużym wyzwaniem. Dzięki wysiłkowi wszystkich uczestników procesu projektowego, tj. inwestora, przedstawicieli Wydziału Architektury UM Warszawy i projektantów, teren pomiędzy budynkami będzie otwarty dla pieszych – zarówno pracowników, jak i okolicznych mieszkańców oraz gości kampusu.

Droga do głównego wejścia do kampusu zaplanowana jest tak, by prowadzić przez zielony park stanowiący bufor od strony ronda. Ciąg pieszy przed wejściem głównym będzie miejscem odpoczynku w ogródkach należących do zlokalizowanych wzdłuż niego restauracji i kawiarni. Obok biegnie ścieżka rowerowa, która będzie prowadzić do strefy dedykowanej rowerzystom, wyposażonej w miejsca postojowe, a także zaplecze szatniowe. Rowerzyści dostaną się do garażu za pomocą specjalnych wind. Kolejne wejście do kampusu zaplanowane jest od strony ulicy Burakowskiej. Prowadzić będzie do obszernego pasażu usługowego, którym w przyszłości obejdziemy zielony wewnętrzny dziedziniec, jak również skorzystamy z usług zlokalizowanych na parterze. Z pasażu będziemy mogli wejść do foodcourtu nawiązującego do zlokalizowanej po przeciwnej stronie ulicy enklawy restauracyjnej, utworzonej w miejscu dawnej Fabryki Koronek. Korzystając z windy, można będzie dostać się na ogólnodostępny taras znajdujący się na dachu podium kampusu, z którego rozciągać się będzie widok na zielone korony drzew porastających Powązki.


UWAGA

Całość dostępna za darmo w wersji cyfrowej!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open