Home PATRONATY Dni Dewelopera 2020
Dni Dewelopera 2020
0

Dni Dewelopera 2020

0
0

Dni Dewelopera 2020 – dyskusja o największych wyzwaniach rynku nieruchomości

Niewiele ponad dwa tygodnie pozostały do 9. edycji Dni Dewelopera – flagowej imprezy wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich i jednego z najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości w Polsce. Wyjątkowe okoliczności skłoniły do zmiany formuły wydarzenia. Nie przeszkodzą one jednak przedstawicielom oraz interesariuszom rynku deweloperskiego w dyskusjach nad najważniejszymi kwestiami i wyzwaniami, przed jakimi stoi branża. Konferencja odbędzie się 15 października w Concordia Design Hub we Wrocławiu.

Dekada tradycji
– Dni Dewelopera to już dekada branżowych spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat najistotniejszych bieżących kwestii i kierunków rozwoju rynku deweloperskiego w Polsce. Bieżący rok jest niełatwy logistycznie, jednak – pomimo rozmaitych pesymistycznych prognoz – nie okazał się dla naszej branży hamulcowym dla jej dynamicznego rozwoju. Nie oznacza to jednak, że pandemia i jej skutki są jedynymi wyzwaniami, o jakich mamy potrzebę rozmawiać. Nowelizacja tzw. ustawy deweloperskiej, Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, zmiany w Warunkach Technicznych, które wchodzą w życie z końcem bieżącego roku – wokół tych zagadnień zbudowaliśmy agendę konferencji Dni Dewelopera „Mieszkanie: redefinicja” – mówi Tomasz Stoga, Prezes Oddziału PZFD we Wrocławiu.

Konferencja odbędzie się 15 października w przestrzeni wrocławskiej Concordia Design Hub. Z uwagi na obecne zalecenia, stacjonarnie udział w wydarzeniu może wziąć 150 osób. Całość konferencji będzie natomiast transmitowana online. – Nadzwyczajne okoliczności potraktowaliśmy jako wyzwanie, nie jako problem. Nie rezygnujemy z możliwości zorganizowania platformy wiedzy i możliwości nawiązania relacji biznesowych dla firm działających na rynku pierwotnym, samorządów, organizacji i podmiotów, które z nami współpracują. W nowej, hybrydowej formule, przewidzieliśmy trzy panele stacjonarne oraz cztery streamy – dodaje Tomasz Stoga.

O planowaniu przestrzennym i finansach
Tegoroczne wydarzenie w hybrydowej formule to w sumie 3 debaty stacjonarce i 4 streamy w przestrzenii online.

Stacjonarnie konferencja rozpocznie się panelem otwarcia „Mieszkanie: redefinicja”. Goście panelu rozmawiać będą rozmawiać będą między innymi o tym, czy rok 2020 będzie punktem zwrotnym w rozwoju miast? Jakie wyzwania przed planistami postawiła pandemia? Jak kształtuje się polityka mieszkaniowa po COVID-19? Jak tworzyć miasta odporne gospodarczo na pandemię? Jak zmieniły się nasze miasta na przykładzie Wrocławia?

 W kolejnym panelu stacjonarnym – „Planowanie inwestycji deweloperskich po roku 2020” – poruszone zostaną tematy zmian prawnych i legislacyjnych, policentryczności miasta, efektywności energetycznej czy miejsc parkingowych.

Zwieńczeniem konferencji w Concordia Design Hub będzie panel „Co wpływa na koszt metra kwadratowego?”, w którym poruszone zostaną kwestie procesu inwestycyjnego, finansowania inwestycji deweloperskich czy czynników kształtujących ceny na rynku pierwotnym.

Goście online wezmą udział w 4 streamach o następującej tematyce: Marketing i sprzedaż, Smart City, Leadership oraz stream Techniczno-budowlany.

Podczas wydarzenia w roli panelistów wystąpią czołowi eksperci z dziedziny architektury, urbanistyki, włodarze miast, przedstawiciele organizacji administracji państwowej oraz reprezentanci firm partnerskich.

Patronatem honorowym Dni Dewelopera 2020 jest Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Patronem konferencji jest firma FORTUM.

Szczegółowy program i rejestracja dostępne są na www.dnidewelopera.pzfd.pl.

 

open