Home News Commercial Lighting – profesjonalne światło dla biznesu od Nowodvorski Lighting
Commercial Lighting – profesjonalne światło dla biznesu od Nowodvorski Lighting
0

Commercial Lighting – profesjonalne światło dla biznesu od Nowodvorski Lighting

0
0

Planując oświetlenie w obiektach komercyjnych należy uwzględnić zarówno wymagania techniczne, dzięki którym powstanie komfortowa, dostosowana do warunków użytkowania przestrzeń, jak i estetyczne. Światło nadaje wnętrzu oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru i pozwala użytkownikom koncentrować się na otaczających ich detalach. Kreując oświetlenie mamy wpływ na to, jak odwiedzający będą postrzegać dany produkt, usługę czy markę.

W czasach dużej konkurencji rynkowej dobra oferta to za mało. O wyborze kontrahenta często decydują detale takie jak wrażenia i emocje, które zrodzą się na spotkaniu z klientem. Umiejętnie dobrane oświetlenie to jeden z tych elementów, który może wesprzeć w działaniach i realizacji strategii biznesowej. Precyzyjne skierowanie skupionego światła na najważniejszy dla nas produkt przyciągnie wzrok kupującego. Ciepłe światło da gościom hotelu poczucie odprężenia, relaksu i zachęci ich do kolejnej wizyty. Jasne i nieco chłodniejsze podkreśli charakter nowoczesnych wnętrz, a to o wyższym współczynniku oddawania barw będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich firm z branży graficznej.

Aby osiągnąć pożądany efekt zazwyczaj należy łączyć różne dostępne na rynku rozwiązania o wymaganych parametrach. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynkowym marka Nowodvorski Lighting stworzyła ofertę produktów Commercial Lighting dedykowaną do profesjonalnych rozwiązań. 

Rozwiązania na miarę

Aby zapewnić projektantowi jak największą swobodę oraz jak najszerszą gamę rozwiązań w skład oferty dedykowanej do użytku komercyjnego wchodzi kilka serii produktów przeznaczonych do osiągania różnych efektów. Wszystkie wykonane zostały z lekkich i wytrzymałych materiałów takich jak aluminium i wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Łączy je elegancki, nowoczesny design o nieco minimalistycznym charakterze, doskonale wpisujący się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Wśród produktów z oferty Commercial Lighting znajdziemy między innymi trzyobwodowe systemy szynoprzewodowe, oprawy punktowe z ruchomymi źródłami światła, lampy liniowe, czy panele świetlne.  Różne sposoby montażu (pod i natynkowe, zawieszane na linkach lub wpinane do szynoprzewodów) pozwalają dostosować rozwiązania do każdej wysokości pomieszczeń, zastosowanych materiałów wykończeniowych, czy wreszcie poprzez różną wysokość umieszczenia elementów podzielić jedno pomieszczenie na strefy. Szynoprzewody CTLS mogą też stanowić układ nośny dla poszczególnych opraw, ułatwiając tym samym oświetlenie przestrzeni wymagających częstych zmian aranżacji – poprzez zmianę miejsc zaczepienia możemy przesuwać cały układ, lub łatwo zmieniać jego geometrię. Unikalnym na rynku rozwiązaniem jest produkt o nazwie CTLS Adapter. Umożliwia on zamontowanie do szynoprzewodów CTLS kloszy i abażurów z Systemu Cameleon – tym samym dostajemy do wyboru ponad dwieście różnych opraw, od klasycznych, po awangardowe i abstrakcyjne, które możemy dobierać zależnie od charakteru wnętrza.

Od kąta świecenia do współczynnika oddawania barw

Wchodząca w skład linii Commercial Lighting seria CTLS NEA została wyposażona w trzy wymienne soczewki, dzięki czemu możemy uzyskać różny kąt świecenia (15, 23 i 36°) – umożliwi to precyzyjne dobranie szerokości strumienia światła i podkreślenie wybranych elementów we wnętrzu. Ruchomy adapter zapewniający możliwość obrotu w zakresie 180° w pionie oraz o 355° w poziomie, pozwoli wygodnie skierować światło w odpowiednią stronę, zaś dzięki wpięciu do szynoprzewodów zyskamy także możliwość swobodnego przesuwania lamp bez konieczności ciężkich prac instalacyjnych. W ofercie dedykowanych do przestrzeni komercyjnych znajdziemy też punktowe oprawy CL KOS, które dzięki wysokości jedynie 35 milimetrów doskonale sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, w których każdy centymetr ma znaczenie. Żywotność modułu LED na poziomie minimum 50 tysięcy godzin sprawi, że będziemy mogli z nich korzystać przez długie lata bez konieczności wymiany źródła światła.

Panele z serii CL ITAKA zostały z kolei stworzone z wykorzystaniem soczewkowego układu optycznego zapewniającego równomierny rozkład luminancji na całej powierzchni panelu. Nie przebijają więc poszczególne punkty świetlne, a dzięki dostępnym temperaturom barwowym 3000K i 4000K możemy osiągnąć efekt zbliżony do światła naturalnego, jak i nieco chłodniejszą barwę odpowiednią do pracy w warunkach biurowych.

W ofercie znajdziemy też wiele innych rozwiązań, m.in. filtry przeciwolśnieniowe czy produkty o ponadstandardowym współczynniku oddawania barw CRI ≥ 90, dzięki któremu wszystkie przedmioty w pomieszczeniu mają bardziej naturalną kolorystykę, co ma znaczenie szczególnie w firmach wydawniczych, czy reklamowych, gdzie poprawne postrzeganie koloru może mieć ogromne znaczenie.

Jasne strony użytkowania

Dzięki dużej różnorodności produktów w ofercie marki Nowodvorski Lighting istnieje możliwość wyboru dokładnie tych rozwiązań, na których nam zależy mając pewność, że poszczególne elementy będą do siebie pasować. Materiały wysokiej jakości, w połączeniu z długą żywotnością zintegrowanych źródeł światła pozwalają znacznie ograniczyć prace serwisowe redukując koszty i nieprzewidziane usterki. Spokój związany z użytkowaniem zapewni też pięcioletnia gwarancja na produkty dedykowane do wykorzystania w przestrzeniach komercyjnych.

open