Home Architecture Design Bielski Dom Kultury – Audio Plus
Bielski Dom Kultury – Audio Plus
0

Bielski Dom Kultury – Audio Plus

0
0

W ramach Projektu „Rewitalizacja Bielskiego Domu Kultury i Kina Znicz na cele kulturalne, edukacyjne, społeczne” miała m.in. powstać sala dostosowana zarówno do funkcji kinowej, jak i do organizacji wydarzeń widowiskowych i koncertowych spełniających obecne standardy sceniczne. Generalnym wykonawcą została firma RS Budownictwo, zaś spółka Audio Plus odpowiadała za kompleksowe wykonanie technologii scenicznych – nie tylko w nowej sali widowiskowo-kinowej, lecz także w sali teatralnej oraz sali konferencyjnej. W ramach tego zadania wykonano systemy nagłośnieniowe, oświetlenia scenicznego, łączności inspicjenta, projekcji kinowej oraz zawansowaną mechanizację sceny wraz z okotarowaniem.

Przebudowa polegała na zburzeniu części istniejącego budynku oraz wybudowaniu sali widowiskowo-kinowej praktycznie od nowa. Prace konstrukcyjne trwały przez cały 2019 rok. W grudniu 2019 zespół Audio Plus wszedł do obiektu i rozpoczął instalację technologii scenicznych. Do końca lipca 2020 roku sala została wyposażona w system elektroakustyczny  złożony z:

  • nagłośnienia koncertowego, bazującego na zestawach liniowych Electro-Voice serii XLVCi najnowszych procesorowanych wzmacniaczach mocy Dynacord serii IPX
  • nagłośnienia kinowego, bazującego na zestawach Electro-Voice serii Zx oraz Tx
  • systemu inspicjenta, opartego na urządzeniach interkomowych marki RTS (matryca cyfrowa, pulpity, beltpacki i zestawy słuchawkowe) oraz systemie rozgłoszeniowym Electro-Voice (wzmacniacze, mikrofony) i Dynacord (zestawy głośnikowe).

Ponadto dostarczono system projekcji kinowej, system mechaniki i okotarowania sceny oraz oświetlenie sceniczne wraz ze stanowiskiem sterowania. Pozostałe wyposażone przez Audio Plus pomieszczenia to sala konferencyjna, w której zainstalowano pełny system audiowizualny oraz sala teatralna, którą wyposażono w mobilny system nagłośnieniowy oraz system mechaniki i okotarowania sceny. BDK ma także do dyspozycji mikrofony przewodowe i bezprzewodowe marki Electro-Voice. W ten sposób wyposażony Bielski Dom Kultury wkrótce może ponownie rozpocząć działalność kulturalną.

open