Home Sport&Rekreacja RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ HALI SPORTOWEJ W KRAKOWIE
RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ HALI SPORTOWEJ W KRAKOWIE
0

RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ HALI SPORTOWEJ W KRAKOWIE

0
0

Główną częścią inwestycji będzie hala o wym. pola gry 20x40m z boiskami do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i trybuną dla widzów.

15 października odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej wraz z łącznikiem prowadzącym do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w krakowskiej Dzielnicy VIII Dębniki. Inwestycja obejmuje budowę budynku hali oraz łącznika ze szkołą, a także zagospodarowanie terenu wokół. W ciągu 2 lat szkoła, do której uczęszcza blisko 800 uczniów, zyska komfortowe warunki do rozwijania sportowych pasji swoich podopiecznych.

Inwestycja nie ograniczy się do budynku hali sportowej. W ramach zagospodarowania terenu wokół hali zostanie wyremontowane istniejące boisko do gier zespołowych, powstanie bieżnia i skocznia do skoków w dal oraz plac zabaw. Przewidziane są także siłownia zewnętrzna, ścieżka edukacyjna dla najmłodszych, miejsce do gry w szachy, scrabble i elementy małej architektury. Zakres inwestycji obejmuje również budowę ogrodzenia, oświetlenia oraz parking.

Koszt inwestycji 15 mln zł.

źródło: www.zis.krakow.pl, Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

 

open