Home Architecture Design Nowa jakość wykończenia posadzek
Nowa jakość wykończenia posadzek
0

Nowa jakość wykończenia posadzek

0
0

Muzeum Pamięci Sybiru to największa placówka muzealna we wschodniej Polsce. Obiekt będzie przyjmował dziesiątki tysięcy odwiedzających rocznie, dlatego na posadzce zastosowano produkt wykończeniowy do zadań specjalnych: mikrocement FESTFLOOR Life.

Mikrocement, zwany także mikrobetonem lub z francuskiego béton ciré, jest produktem opartym na wysokiej klasy cemencie, wyselekcjonowanych kruszywach i specjalnych polimerach, dzięki którym możemy stworzyć gładkie, jednolite powierzchnie bez fug oraz łączeń. Mikrocement jest bardzo cienką warstwą (około 2–3 mm), która służy jako wykończenie ścian, podłóg, sufitów, schodów, a nawet blatów kuchennych. Mikrocementy zdobyły popularność w całej Europie – od Hiszpanii po Skandynawię. W Polsce wiodącym producentem mikrocementów jest firma FESTFLOOR, a flagowym produktem firmy pozostaje od lat mikrocement FESTFLOOR Life na posadzki.
Wspomniany wyżej mikrocement nadaje się do wnętrz oraz na zewnątrz pomieszczeń, zarówno do stref suchych, jak i mokrych oraz do miejsc narażonych na wzmożony ruch pieszych. Mikrocement to jednak nie tylko podłogi. Można nim pokryć ściany oraz inne powierzchnie. Charakteryzuje się dużą trwałością oraz bardzo wysoką przyczepnością do podłoża – dobrze pokrywa różnorodne materiały: płyty gipsowe, jastrych cementowy, anhydrytowy, płytki ceramiczne, płyty OSB. Ponadto jest odporny na promieniowanie UV i ścieranie (kluczowa sprawa dla posadzek). Różne techniki aplikacji oraz praktycznie nieograniczona gama kolorów pozwalają na tworzenie wielu wzorów, a także efektów betonowego wykończenia. Choć mikrocement najczęściej kojarzy się ze stylem industrialnym i kolorem szarym, to może występować w dowolnym odcieniu. Biel, beż, granat, millenialny róż, czerń – wszystko zależy od gustu klienta oraz zamysłu architekta.

 

Gdzie można zastosować mikrocement?
Właściwie to wszędzie. Łatwość aplikacji i bogactwo kolorów sprawiają, że chętnie wybierają go klienci indywidualni do wykończenia swoich domów czy mieszkań. Obserwuje się także wzrost zainteresowania mikrocementem w budynkach użyteczności publicznej, czego doskonałym przykładem jest Muzeum Pamięci Sybiru.
Na posadzce oraz na schodach w muzeum zastosowano zestaw FESTFLOOR Life wykończony satynowym lakierem PU FEST Turbo przeznaczonym do stosowania w obiektach użyteczności publicznej. Dzięki mocnemu lakierowi schody betonowe i posadzka zyskały najwyższą odporność, tak ważną w miejscach narażonych na intensywny ruch pieszy. Posadzka bardzo przypomina polerowany beton, jest jednak dużo łatwiejsza i szybsza w wykonaniu. Nie wymaga chociażby użycia ciężkiego sprzętu, a czas utwardzania jest kilkukrotnie krótszy.
Mikrocement FESTFLOOR Life znajduje zastosowanie również w sklepach, galeriach handlowych, kawiarniach i restauracjach. Inwestorzy oraz architekci decydują się właśnie na ten produkt, ponieważ znacząco skraca to czas remontu w porównaniu z tradycyjnymi systemami wykończenia posadzek, np. betonami polerowanymi czy żywicami epoksydowymi.
Mikrocementy od firmy FESTFLOOR tworzą nowe możliwości szybkiej aranżacji i wykończenia powierzchni, które do tej pory nie były dostępne dla architektów oraz inwestorów. Wykorzystując mikrocement, w końcu możemy realizować projekty, które dotychczas kończyły się na etapie wizualizacji komputerowej.

open