Home Materiały i Technologie POWIETRZNA POMPA CIEPŁA
POWIETRZNA POMPA CIEPŁA
0

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA

0
0

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu, jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.

 

 

Wiele korzyści niesie za sobą wybór powietrznej pompy ciepła Airmax2, która ogrzeje dom i zapewni ciepłą wodę użytkową.

Dla każdej rodziny

Dobór mocy pompy uzależniony jest głównie od zapotrzebowania cieplnego budynku. Przez większość czasu pompa pracuje bowiem na potrzeby centralnego ogrzewania. Należy jednak uwzględnić również dodatek mocy na potrzeby c.w.u. Przy standardowym budynku o powierzchni 160 m2 zamieszkiwanym przez cztery osoby możemy przyjąć projektowe obciążenie cieplne na poziomie 8 kW i dodatek na c.w.u. 1 kW. Podsumowując, uzyskamy wymaganą moc równą 9 kW. Dobierając moc pompy powietrznej, należy zwrócić uwagę na zmienność jej mocy w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. W tym przypadku odpowiedni będzie model 15 GT o mocy nominalnej 14 kW. Co bardzo ważne, pompa ciepła pracuje nawet, gdy temperatura powietrza wynosi np. -20°C. Airmax2 jest komfortowym rozwiązaniem również dla budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. Stosuje się wtedy pompę ciepła o mniejszej mocy. Typoszereg zawiera modele o mocach: 6, 8, 11, 14, 16, 21, 26 oraz 30 kW. Gdzie ja to postawię?! Zapewne w ogródku, tuż obok budynku. Montaż powietrznej pompy ciepła do c.o. nie jest bardzo skomplikowany ani drogi – nie wymaga odwiertów lub niszczenia trawnika. Wystarczy trochę miejsca przy domu i specjalista, który wykona montaż w 1–2 dni.

Pompa ciepła zrobi to za ciebie Wybierając Airmax2, można zyskać maksimum komfortu. Oprócz tego, że ogrzeje dom i zadba o ciepłą wodę przez cały rok, to wyposażona w intuicyjny sterownik umożliwi wygodne zarządzanie całym systemem grzewczym. W twoim telefonie Sterować pompą ciepła Galmet można praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. Moduł internetowy umożliwia sterowanie drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej – poprzez dedykowaną aplikację w telefonie. Ile można zaoszczędzić, wybierając pompę ciepła? Zyskać można  nie tylko finansowo. Pompa ciepła to urządzenie, które korzysta z odnawialnego źródła energii (OZE) i jest praktycznie bezobsługowe, a więc zapewnia maksimum komfortu. W każdym przypadku korzyści finansowe będą różne. Zależą bowiem od wielu czynników. Dla przykładu dla pompy Airmax2 15 GT sezonowy współczynnik efektywności (SCOP) wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając średnio 1 kWh energii elektrycznej, wytworzy 4 kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest zatem darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych. Zyskać jeszcze więcej? Klienci zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów z Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej w doborze, konfiguracji i dopasowaniu urządzeń do konkretnego budynku, wybranego systemu oraz istniejącej infrastruktury. Pompa ciepła Airmax2 idealnie wpasowuje się w program dotacji „Czyste Powietrze”, a jej najwyższe parametry potwierdza certyfikat. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 60% poniesionych kosztów.

open