Home PATRONATY Projekt BMS 2020: podsumowanie piątej edycji
Projekt BMS 2020: podsumowanie piątej edycji
0

Projekt BMS 2020: podsumowanie piątej edycji

0
0

Poszerzenie wiedzy merytorycznej, poznanie nowych trendów i praktycznych wdrożeń oraz nawiązanie kontaktów to kluczowe punkty konferencji Projekt BMS.  Wydarzenie tym razem zrealizowane zostało w zmienionej formule. W spotkaniach i prezentacjach przeniesionych do strefy wirtualnej wzięło udział ponad 200 osób.

W trakcie dwóch dni: 26 listopada i 3 grudnia, odbyło się osiem prezentacji Partnerów. Swoje rozwiązania omówili:

  • APA Group „Nazca – klasyczne i nieszablonowe zastosowania BMS.”
  • DISTECH CONTROLS „Najnowsze trendy w przyszłościowej automatyzacji pomieszczeń.”
  • PLATAN „Niestandardowe rozwiązania telekomunikacyjne i nagłośnienia Platan – od przychodni po koleje.”
  • FAKRO „FAKRO smartHome – kompletne i komfortowe rozwiązania dla budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych.”
  • FINDER „Na co zwracać uwagę w projektach, aby zoptymalizować koszty serwisu i obsługi budynków.”
  • PRODUAL „Urządzenia z komunikacją bezprzewodową MESH lub klasyczną RS485. Czujniki, przetworniki z wyjściem sterowniczym oraz sterowniki strefowe. Unikalna funkcjonalność i błyskawiczna konfiguracja.”
  • SIEMENS „Nowa generacja sterowników w erze digitalizacji oraz rozwiązań chmurowych.”
  • WAGO „Co powinien zawierać dobrze przemyślany BMS, żeby najlepiej spełniać swoją rolę.”

Zrealizowane zostały dwie sesje eksperckie. Spotkanie z ekspertem w temacie „Nowe technologie w inspekcji budynku” poprowadził Maciej Wiśniewski, Prezes IFMA Polska. Temat „Inteligentny budynek bez cyberbezpieczeństwa to pułapka – jak kompleksowo wbudować cyberbezpieczeństwo we wszystkie fazy inwestycji” omówił Krzysztof Swaczyński, Wiceprezes i założyciel SEQRED S.A.

Prezentacjom towarzyszyły rozmowy w wirtualnych pokojach spotkań, sprzęt i technologie zostały zaprezentowane na wirtualnych stoiskach. Mimo pełnej realizacji w trybie zdalnym konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Partnerzy i uczestnicy docenili zarówno wysoki poziom organizacji technicznej, jak i aktywność oraz zaangażowanie w rozmowy o istotnych problemach branży, trendach i planach na przyszłość.

Podczas tej edycji Projekt BMS kontynuowaliśmy także blok warsztatowy. Przygotowane przez firmę WAGO warsztaty „Jak wspierać wykonawców aby zapewnić inwestorom najwyższy poziom funkcjonalny automatyki budynkowej” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, które zapewne zaowocuje kolejnymi edycjami.

Wsparcie merytoryczne konferencji zapewnili: IFMA Polska, PLGBC Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polska Rada Facility Management, SEQRED S.A.

Strona www: www.projektbms.pl 

Kontakt: Magdalena Skórkiewicz- Foltyn, mfoltyn@lockus.pl

open