Home Architecture Design Tworzymy przyjazną przestrzeń
Tworzymy przyjazną przestrzeń
0

Tworzymy przyjazną przestrzeń

0
0

Według badań dostęp do światła dziennego jest jednym z najbardziej pożądanych atrybutów miejsca pracy. Wyzwala endorfiny, wzmaga produktywność, ma bezpośredni wpływ na samopoczucie. Architekci coraz lepiej rozumieją potrzeby pracowników biurowych i przekładają to na proces projektowy, stawiając na ściany szklane.

Ściany szklane ESPES gwarantują niezwykle wysoki komfort akustyczny, bezpieczeństwo oraz wiele elastycznych rozwiązań prywatności, takich jak wbudowane żaluzje czy inteligentna folia w szkle ograniczająca transparentność jednym kliknięciem. To idealna równowaga między otwartą przestrzenią a prywatnością w nowoczesnym wydaniu. Wysoka estetyka, lekkość konstrukcji i funkcjonalność rozwiązań to cechy charakterystyczne naszych ścian. Od początku istnienia firmy stawiamy również na zrównoważony rozwój działalności oraz produktów, ochronę środowiska, a także wspieranie lokalnej społeczności wspólnie z naszymi pracownikami. W tym roku zaprosiliśmy architektów do projektu ZERO WASTE, który ma na celu całkowitą redukcję odpadu szklanego poprzez świadome projektowanie wymiarów ścian.

Projekt Workplace Solutions

ESPES dla Neuca
Realizacja dla firmy Neuca oraz współpraca z pracowniami odpowiedzialnymi za projekt były dla nas wyzwaniem, a zarazem ogromną przyjemnością. Zgodnie z projektem zamontowaliśmy ok. 1500 m2 ścian szklanych oraz prawie 300 sztuk drzwi. Imponująca szklana antresola projektu Massive Design i Grupy Projektowej Port, którą  nasza ekipa montowała, wisząc na uprzężach wspinaczkowych, była dla nas niezwykle ciekawym zadaniem!

– Atrium jest wyjątkową przestrzenią, której głównym zadaniem jest wywarcie odpowiedniego wrażenia estetycznego na gościach Neuca. Dużo uwagi poświęciliśmy dopracowaniu rozwiązań szklanych, tu doskonale widocznych i wyeksponowanych. Dzięki elastycznemu podejściu oraz sprawnej komunikacji wszystkich zaangażowanych w proces możemy oglądać fantastyczne przeszklone wnętrza sal konferencyjnych widocznych od wejścia. Bez tego otwarcia przestrzeń atrium nie byłaby ani tak atrakcyjna, ani zaskakująca – mówi Konrad Dowejko z pracowni Massive Design. Co ciekawe, prace przy antresoli biurowca Neuca były inspiracją do stworzenia nowego produktu, który już od stycznia jest dostępny w ofercie.

Rail One – nowy członek rodziny produktów ESPES
Szkło i aluminium to podstawa naszych produktów – mamy ponad 20 lat doświadczenia w produkcji, montażu oraz wprowadzaniu innowacji w ścianach szklanych. Realizacja dla firmy Neuca zainspirowała nas do rozwinięcia koncepcji nowego produktu, który bazuje na dokładnie tych samych komponentach, które tak dobrze znamy. Tak powstały szklane balustrady, które od 2021 roku wchodzą do naszej oferty.

Fot. arch. ERBUD
open