Home IT&BIM PROJEKTUJ Z OŚWIETLENIEM LED line® Nowe modele w bazie BIMobject
PROJEKTUJ Z OŚWIETLENIEM LED line® Nowe modele w bazie BIMobject
0

PROJEKTUJ Z OŚWIETLENIEM LED line® Nowe modele w bazie BIMobject

0
0

O rewolucji LED, nowych narzędziach oraz miejscach z niezwykłym oświetleniem opowiada Przemysław Kowalczyk, CEO LED line®, w rozmowie z Natalią Chylińską.

Natalia Chylińska: Oświetlenie LED to nie moda, ale konieczność i przede wszystkim realne korzyści. Czy można stwierdzić, że w branży oświetleniowej wszystko zostało już powiedziane?

Przemysław Kowalczyk: Ciągły rozwój technologiczny wymusza ulepszanie wszystkiego, co nas otacza, a przede wszystkim produktów potrzebnych do codziennego funkcjonowania. To samo dotyczy branży oświetleniowej. Przez ostatnich 11 lat trwa nieustanna rewolucja i jak na razie nie widać jej końca. Niemal każdego roku rynek oczekuje coraz więcej od parametrów wpływających na jakość światła, komfort użytkownika oraz oszczędność energii.

N.Ch.: Czy i jakie zmieniające się trendy oraz innowacje znalazły odzwierciedlenie w ofercie marki LED line®?

P.K.: Jesteśmy na bieżąco z innowacjami w branży. W naszym Centrum Badań i Pomiarów Światła LED line® prowadzimy również własne badania nowych rozwiązań. Sukcesywnie ulepszamy produkty oraz staramy się wpływać na nowe trendy.

N.Ch.: Kto jest Waszym klientem? Do jakiej grupy odbiorców skierowana jest oferta?

P.K.: Po nasze oprawy często sięgają architekci, inwestorzy oraz generalni wykonawcy, którzy realizują budowę lub remonty obiektów przemysłowych, biurowych i deweloperskich. Obsługujemy ich przede wszystkim poprzez hurtownie elektryczne z całego kraju – wspierając naszych dystrybutorów od strony projektowej, a także merytorycznej. Aktualnie jesteśmy na etapie silnego rozwoju sieci dystrybucji. Naszym celem jest, aby w ciągu najbliższego roku produkty LED line® były dostępne we wszystkich liczących się grupach zakupowych w Polsce.

N.Ch.: Jakimi realizacjami możecie się pochwalić?

P.K.: Produkty LED line® mają wszechstronne zastosowanie – od domów jednorodzinnych po obiekty wielkopowierzchniowe. Wśród naszych realizacji są bardzo prestiżowe budynki i piękne projekty, m.in. wnętrza parlamentu Austrii czy zamek Bled na Słowenii. Nasze produkty oświetlają Pałac Prezydencki w Warszawie, Muzeum Browaru Żywiec oraz wiele innych.

N.Ch.: Wygląda na to, że zasięg Waszego działania wychodzi poza granice Polski.

P.K.: Jesteśmy rozpoznawalni w całej Europie. Naszym atutem jest jakość, a najlepszą referencją fakt, że dystrybutorzy wybierają właśnie nasze produkty do oświetlenia własnych budynków.

W czasach przed pandemią zdarzało mi się często podróżować po Polsce i Europie. Zupełnie naturalnym dla mnie odruchem było sprawdzanie, jakie źródła światła są zamontowane w hotelach, restauracjach i biurach,   które odwiedzałem. Czuję się dumny, gdy widzę nasze logo w miejscach, które nie były mi wcześniej znane.

N.Ch.: Produkty marki LED line® od niedawna można znaleźć w chmurze BIMobject. Jakie możliwości daje firmie to nowoczesne narzędzie? Skąd decyzja o rozpoczęciu korzystania z niego?

P.K.: Nasza firma jest w trakcie dynamicznego rozwoju. Od początku postawiliśmy na współpracę z hurtowniami i jest to główna grupa docelowa. Doceniamy kontrahentów, budujemy coraz większą sieć sprzedaży, wspieramy ich marketingowo. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że klientami naszych partnerów są nie tylko osoby indywidualne, ale również instalatorzy i projektanci.

Architekci poznają oprawy LED line® na budowach. Są zaskoczeni ich jakością oraz różnorodnością. Kontaktują się i pytają o modele BIM. Stąd decyzja, żeby ułatwić im pracę. To do nich skierowane są działania związane z udostępnianiem modeli 3D naszych opraw. Sukcesywnie planujemy uzupełniać ilość dostępnych modeli na platformie BIMobject. Zarówno architekci, jak i wykonawcy mogą liczyć na nasze wsparcie w doborze odpowiedniego oświetlenia do ich projektów.

open