Home News Zielone budynki dla wszystkich, wszędzie!
Zielone budynki dla wszystkich, wszędzie!
0

Zielone budynki dla wszystkich, wszędzie!

0
0

Poszerzenie grona członków PLGBC stymuluje rozwój zrównoważonego budownictwa.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC dąży do przeprowadzenia transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. Z początkiem 2021 roku stowarzyszenie powiększyło grono firm członkowskich.

W połowie stycznia br. do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC dołączyły nowe firmy: Arcadis Polska, Assa Abloy Mercor Doors, Bremer, Designbotic, NG Concept Polska, PEWA Projekt, Selena FM i TDJ. Nowi członkowie reprezentują zarówno konsultantów branży, architektów, producentów, wykonawców, jak i deweloperów.  

Poszerzenie grona członków PLGBC stymuluje dalszy rozwój organizacji, a przede wszystkim podejmowanie nowych inicjatyw na rzecz zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce. Dzięki współpracy z innymi siostrzanymi green building councils z całego świata zrzeszonymi w World Green Building Council, zapewnia także szerokie spektrum dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Stowarzyszenie reprezentuje liderów zielonego budownictwa.

– Cieszymy się, że rośnie liczba firm, które widzą potrzebę świadomego i odpowiedzianego wdrażania idei zrównoważonego budownictwa na polskim rynku. Poszerzenie grona członków PLGBC stymuluje aktywny rozwój nie tylko naszej organizacji, ale ma także wpływ na cały sektor budownictwa i nieruchomości w Polsce – podsumowuje Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

open