Home Builder Exclusive Praca w toku
Praca w toku
0

Praca w toku

0
0

Jak wyglądał proces rewitalizacji Elektrowni Powiśle z perspektywy inwestora? Jakie emocje temu towarzyszyły? Skąd pomysł na podjęcie się rewitalizacji właśnie tego kompleksu i jaki przyświecał mu cel? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada BRIAN PATTERSON, założyciel White Star Real Estate, w rozmowie z Adamem Kisiołkiem.

A.K.: Elektrownia Powiśle jest już otwarta. Czy są w niej jakieś miejsca, które szczególnie poleciłby Pan zwiedzającym? Czy może podzielić się Pan z nami swoimi 5 najlepszymi miejscami wartymi zobaczenia w Elektrowni?
B.P.: Moim ulubionym miejscem jest strefa piękna, która znajduje się na szczycie budynku starej elektrowni, dzięki czemu ma niezwykłe naturalne oświetlenie, a z baru Juices & Bubbles rozciąga się widok na place i Pałac Kultury. Uwielbiam strefę gastronomiczną – sądzę, że jest to jeden z najlepszych Food Halli w Europie, zwłaszcza Kandela Bar. Może zabrzmi to dziwnie, ale toalety na niższym parterze są niesamowite: w każdej z nich znajdują się znaki i rysunki techniczne, a w toalecie damskiej zainstalowano wielką miedzianą umywalkę. Na ulicę Dobrą wychodzi piękny plac, któremu relaksacyjnego charakteru dodaje fontanna prezentująca spektakle z efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Kiedy budynek D3 zostanie ukończony, będzie miał na dachu bar o powierzchni 600 m2, z widokiem na Wisłę, most Świętokrzyski i Stadion Narodowy.

A.K.: Jak Elektrownia Powiśle wpisuje się w Państwa portfolio? Jak bardzo wyjątkowy jest to projekt w porównaniu z innymi, zrealizowanymi na przestrzeni 20 lat? Mając na uwadze fakt, że projekt Elektrowni Powiśle jest już prawie ukończony (ostatnie prace są prowadzone w budynkach mieszkalnych i w hotelu), jakie są Państwa dalsze plany? Czy szykują się kolejne specjalne projekty?
B.P.: Przez sześć lat realizacji projektu nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z bardziej wyjątkowym przedsięwzięciem. Jesteśmy jedynym w swoim rodzaju deweloperem, ponieważ budujemy zarówno biurowce, budynki mieszkalne i handlowe, hotele oraz magazyny. Pomogło nam to w pracy nad Elektrownią, która jest projektem wielofunkcyjnym. Dzięki temu wiemy nie tylko jak zrealizować każdy obiekt, ale także jak zintegrować wszystkie obiekty, by jak najlepiej ze sobą współgrały. Pozostajemy ambitni, chętnie podejmiemy się jeszcze bardziej wymagających projektów rewitalizacyjnych. Ponadto planujemy budować nasze biurowce, budynki mieszkalne oraz hotele na jeszcze większą skalę.

ENGLISH VERSION

Fragment rozdziału III publikacji Builder Exclusive: Elektrownia Powiśle

Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

open