Home Builder Exclusive Dobra akustyka
Dobra akustyka
0

Dobra akustyka

0
0

Komfort pracy w biurze jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest cisza, która pozwala na skupienie się na wykonywanych obowiązkach. W pomieszczeniach biurowych kompleksu Elektrowni Powiśle jest to możliwe dzięki izolacji akustycznej ścianek działowych. Do ich wykonania wykorzystano materiał jednego z największych w Europie producentów wełny mineralnej – firmy URSA.

Zastosowano płyty z mineralnej wełny szklanej URSA SILENTIO 38. Materiał ten jest często wykorzystywany przy dużych i ciekawych inwestycjach, np. VARSO Place w Warszawie (ponad 30 000 m2 dostarczonej wełny mineralnej URSA) czy też budynkach Warsaw Spire lub The Warsaw Hub. Ponadto można go znaleźć w wielu nowo budowanych hotelach i biurowcach nie tylko w Polsce, gdyż produkty firmy URSA są dostępne na 40 rynkach zbytu w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz w Północnej Afryce.

URSA SILENTIO 38 to płyta do izolacji termicznej i akustycznej o doskonałych parametrach wygłuszających. Materiał jest niepalny, dźwiękochłonny, paroprzepuszczalny. Pasuje do takich pomieszczeń, gdzie liczą się idealne warunki do pracy w ciszy i skupieniu. To właśnie ze względu na te parametry wybrano URSA SILENTIO 38 do Elektrowni Powiśle. Jednak wełna ta nie tylko tłumi dźwięki, ale również poprawia poziom izolacji termicznej, podnosi bezpieczeństwo pożarowe (euroklasa A1). Do tego ze względu na zdolność kompresji jest łatwa w transporcie i przechowywaniu. Montaż nie przysparza problemów.

URSA, jako odpowiedzialny producent materiałów do izolacji, dba o zrównoważone budownictwo w Polsce i na całym świecie. Firma dołączyła do akcji #RenovationFund4AllEuropeans, ponieważ wierzy, tak samo jak reszta przedsiębiorstw, która podpisała apel, że renowacja energetyczna zmniejszy emisję CO2 i zaoszczędzi energię.

URSA to jeden z wiodących producentów, a także dystrybutorów najwyższej klasy materiałów do izolacji termicznej oraz akustycznej stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, usługowym i ogólnym. Na rynku polskim funkcjonuje od 23 lat. Wysoki standard produktów dla tego producenta jest równie istotny co zachowanie równowagi środowiska naturalnego, a także działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Już na etapie produkcji materiałów stosowane są specjalne technologie, które eliminują szkodliwe substancje. Wełna mineralna URSA jest wytwarzana ze stłuczki zklanej (60% zawartości) z dodatkiem naturalnie występującego na kuli ziemskiej minerału, jakim jest kwarc, czyli popularny piasek. Dzięki temu są uzyskiwane materiały o wysokich walorach w zakresie izolacji termicznej i akustycznej, do tego wykonane są z łatwo dostępnych oraz odnawialnych zasobów, a także surowców wtórnych, które poddawane są recyklingowi, co samo w sobie oznacza oszczędność zasobów energii, ogranicza ilość odpadów i tym samym wspiera zrównoważony rozwój.

ENGLISH VERSION


Fragment rozdziału IV publikacji Builder Exclusive: Elektrownia Powiśle

Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

PUBLIKACJA DOSTĘPNA DO ZAMÓWIENIA NA BUILDER STORE

 

open