Home Inwestycje FASADY TWORZYMY Z PASJĄ!
FASADY TWORZYMY Z PASJĄ!
0

FASADY TWORZYMY Z PASJĄ!

0
0

ELJAKO-AL jest wiodącym wykonawcą fasad aluminiowo-szklanych w Polsce, obchodzącym w tym roku jubileusz 30-lecia działalności.

W tym czasie Firma zrealizowała kompleksowo ponad 100 obiektów budowlanych w kraju i za granicą, skutecznie wspierając Inwestorów oraz Generalnych Wykonawców w wykonawstwie różnorodnych projektów elewacyjnych. W bogatej historii dominowały biurowce, jednakże nie brakuje również innych referencji, jak siedziby firm, uczelnie, stacje telewizyjne, lotniska, hotele, galerie handlowe czy infrastruktura drogowa.

– Od początku istnienia za cel stawialiśmy sobie długofalową partnerską współpracę z naszymi klientami opartą na zaufaniu i wzajemnej synergii. Jako główną specjalizację wybraliśmy realizację ambitnych projektów fasadowych opartych w większości na aluminium oraz szkle. Naszym nadrzędnym motto stała się najwyższa jakość produkcji oraz kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych, które do dzisiaj pozostają atutami Firmy na rynku budowlanym – wspomina Jacek Kołodziejski, Prezes Zarządu ELJAKO-AL Sp. z o.o.

Więcej niż projekt elewacyjny

Na inwestycji firmy TORUS ELJAKO-AL uczestniczyło w kompleksowej realizacji fasad aluminiowo-szklanych na dwóch budynkach ARGON i NEON, zamykających cały kompleks przy alei Grunwaldzkiej. Łączna powierzchnia elewacji to ponad 30 tys. m2. Firma ELJAKO-AL zaprojektowała, wyprodukowała i zamontowała na obu budynkach m.in. fasady słupowo-ryglowe z oknami wychylnymi, okładziny z płyt włóknocementowych, elementy z siatki cięto-ciągnionej, panele z blach kompozytowych czy ceramiczne elementy wykończenia elewacji.

– Współpraca z tak świadomym i z wyraźnie ukierunkowanym dążeniem do założonego efektu Deweloperem była i jest dla nas dużym wyzwaniem, a jednocześnie daje nam wielką satysfakcję uczestniczenia w czymś więcej niż tylko w projekcie elewacyjnym – mówi Jacek Michalczyk, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający ELJAKO-AL Sp. z o.o.

Dobra współpraca przy projekcie ALCHEMIA musiała zaowocować dalszymi wspólnymi realizacjami z Gdańskim Deweloperem. Obecnie ELJAKO-AL kompleksowo realizuje dla firmy TORUS kolejne elewacje dla inwestycji zlokalizowanej w gdańskiej Oliwie – duży budynek biurowy FORMAT według projektu pracowni APA Wojciechowski, jak również drugi etap OFICYNY we Wrzeszczu.

Dynamiczny rozwój

Oprócz projektów na rynku trójmiejskim do innych ostatnio ukończonych rozpoznawalnych inwestycji można zaliczyć zrealizowane w technologii elementowej: wieżowce na warszawskiej Woli i w centrum: MENNICA LEGACY TOWER i SKYLINER oraz biurowiec WIDOK TOWERS powstały w miejscu dawnego Universalu przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich.

Warto również wspomnieć, iż podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki online w dniach 17–19 listopada 2020 – firma ELJAKO-AL została uhonorowana prestiżowym tytułem LIDERA RYNKU STOLARKI 2020 w kategorii Dynamika Wzrostu Sprzedaży.

– Traktujemy to wyjątkowe wyróżnienie jako zobowiązanie do dalszego doskonalenia naszej Firmy i Zespołu w kompleksowych realizacjach zaawansowanych projektów fasadowych oraz długofalowej i partnerskiej współpracy z naszymi klientami, szczególnie w tych dla nas wszystkich „nieprzewidywalnych czasach” – komentuje Jacek Michalczyk.

Pomimo trudnego okresu firma ELJAKO-AL dalej rozwija się dynamicznie również poza granicami, realizując kompleksowo między innymi 12 tys. m2 fasad elementowych na kompleksie biurowo-handlowym SÜDKREUZ OFFICES w Berlinie.


Fot. Sławomir Dorochowicz

open