Home Osobowość Branży 2020 JACEK SARNOWSKI – Osobowość Branży 2020
JACEK SARNOWSKI – Osobowość Branży 2020
0

JACEK SARNOWSKI – Osobowość Branży 2020

0
0

JACEK SARNOWSKI, Prezes Zarządu, PORTA KMI POLAND. Współzałożyciel, współwłaściciel i niezmiennie od blisko 30 lat Prezes Zarządu firmy PORTA KMI POLAND SA, lidera branży, z 20-procentowym udziałem w rynku.

Marka PORTA DRZWI oferuje bogatą gamę drzwi wewnętrznych, wejściowych do mieszkań i domów oraz drzwi technicznych w konstrukcji drewnianej i stalowej. Przedsiębiorca jest także współwłaścicielem Invest Komfortu, wiodącego trójmiejskiego dewelopera, inwestora m.in. słynnego gdyńskiego kompleksu wieżowców Sea Towers. Jacek Sarnowski był jednym z założycieli znanej sieci Komfort, sprzedającej wykładziny dywanowe i panele podłogowe. W 1992 roku wraz z ówczesnymi wspólnikami Komfortu zdecydował o rozpoczęciu nowej działalności, skoncentrowanej na sprzedaży drzwi. Kluczem do sukcesu okazała się wysoka jakość produktów, kompleksowość oferty oraz skuteczność sieci dystrybucji. Jej model, wypracowany przez przedsiębiorcę, został później przyjęty przez całą branżę.

Zaczynaliśmy w latach 90. w kilkuosobowym zespole. Pierwsze inspiracje drzwiowe zobaczyłem we Francji i przeniosłem je na polski rynek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Do dziś stale monitorujemy rozwój zachodnich rynków i samego designu, by móc wprowadzać te nowości u nas. Dzięki wizji oraz wprowadzanym innowacjom jesteśmy liderem branży stolarki otworowej w Europie Środkowo-Wschodniej, z czterema fabrykami w Polsce i jedną w Rumunii. Ostatnie lata to niezwykle dynamiczny rozwój firmy. Jedną z najważniejszych inwestycji była budowa i otwarcie nowoczesnego parku maszynowego PORTA STEEL. W tym roku otwieramy nasz magazyn centralny, który wyniesie dystrybucję drzwi na zupełnie nowy poziom. W najbliższych latach chcemy skoncentrować się na projektowaniu doświadczeń klienta. Czas lockdownu był dla nas korzystny. To zaskakujące stwierdzenie, ale dzięki temu Polacy mieli czas na remonty i z niego korzystali. Zanotowaliśmy wzrost sprzedaży oraz przyzwoite wyniki. Mam jednak świadomość, że to może się zmienić i firma może odczuć skutki epidemii. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Wdrażamy nasze innowacje zgodnie z długoterminowym planem.

open