Home Builder Awards Osobowość Branży PIOTR KLEDZIK – Osobowość Branży 2020
PIOTR KLEDZIK – Osobowość Branży 2020
0

PIOTR KLEDZIK – Osobowość Branży 2020

0
0

PIOTR KLEDZIK, Prezes Zarządu, PORR SA. Członek Kadry Zarządzającej Międzynarodowej Grupy PORR. Pochodzi z Gdańska, gdzie ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej.

Karierę zawodową rozpoczynał w Hydrobudowie 6 SA, będąc kolejno inżynierem stażystą, majstrem, kierownikiem robót, kierownikiem budowy, kierownikiem grupy budów. W 2005 roku powrócił do rodzinnego miasta i podjął pracę w Hydrobudowie Gdańsk SA jako dyrektor oddziału budownictwa przemysłowego. Następnie kierował oddziałem budownictwa hydrotechnicznego spółki, awansował na stanowisko jej dyrektora technicznego i Członka Zarządu. W 2007 roku Piotrowi Kledzikowi powierzono zadanie skonsolidowania polskich spółek budowlanych koncernu Bilfinger w ramach nowo tworzonej firmy Bilfinger Berger Budownictwo SA, której został Prezesem Zarządu. Spółka w wyniku zmian właścicielskich od 2015 roku jest członkiem międzynarodowej Grupy PORR. W 2015 powierzono Piotrowi Kledzikowi konsolidację spółek Grupy PORR działających na rynku polskim i obecnie spółki te działają pod jednym szyldem PORR SA. Od 2012 roku Piotr Kledzik pełni nieprzerwanie funkcję przewodniczącego Rady Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Zapalony miłośnik przyrody i łowiectwa, lubi długie spacery z psami.

Każde wyróżnienie dla PORR, a za takie postrzegam również przyznaną mi nagrodę Osobowość Branży, jest efektem pracy całego zespołu. Zespołu, którym mam przyjemność kierować od 2007 roku i wspólnie z którym przez te lata zapracowaliśmy na obecny wizerunek PORR jako firmy o wysokich standardach działalności. Dzięki kompetencjom i doświadczeniu naszych pracowników, a także dostępowi do najnowocześniejszych technologii możemy dziś zaoferować swoje usługi w każdym obszarze budownictwa. Największy udział w naszym portfelu mają zamówienia drogowo- -mostowe i tunelowe. Drugim sektorem jest kolejnictwo, a następne pozycje zajmują obiekty hydrotechniczne, kubaturowe oraz przemysłowe. Realizowane przez nas projekty są potwierdzeniem szerokiej dywersyfikacji naszych usług. Nie poprzestajemy na tym – pracujemy nad dalszą dywersyfikacją działalności w ramach segmentów, w których już jesteśmy obecni. Istnieją tam jeszcze nisze, w których chcielibyśmy mocniej zaistnieć. Główne założenia, na jakich budujemy naszą strategię, można sprowadzić do słów: „Nie chcemy być jedną z największych firm budowlanych w Europie. Chcemy być jedną z najlepszych”. O to, czy nam się uda, jestem spokojny. Na tę pewność pozwala mi największy kapitał, jakim dysponuje PORR, a jakim jest nasz zespół. Wiele razy dowiódł on swojej wartości, nie inaczej było w wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich 2020 roku. Pomimo wielu wyzwań i ograniczeń, w jakie obfitował ubiegły rok, realizacja żadnego z naszych projektów nie została wstrzymana, zdobyliśmy także kilka nowych, cennych kontraktów. Nie zatrzymaliśmy się – wręcz przeciwnie, po raz kolejny dowiedliśmy, że dla zgranego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych.

open