Home Osobowość Branży 2020 MAREK MARCHEWKA – Osobowość Branży 2020
MAREK MARCHEWKA – Osobowość Branży 2020
0

MAREK MARCHEWKA – Osobowość Branży 2020

0
0

MAREK MARCHEWKA, Dyrektor Zarządzający, CREATON Polska sp. z o.o. Od ponad 20 lat związany z marką CREATON. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 r. w niemieckiej firmie CREATON AG. Był odpowiedzialny za kompleksowe wprowadzenie marki CREATON i sprzedaż jej produktów na polskim rynku.

W latach 2009–2017 pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży na Polskę oraz Obwód Kaliningradzki w CREATON Polska sp. z o.o. Uczestniczył w najważniejszych projektach mających na celu rozwój firmy, m.in. otwarcie w 2009 r. fabryki dachówek cementowych w Chojnicach (woj. pomorskie) oraz w 2012 r., jednej z najnowocześniejszych w Europie, fabryki dachówek ceramicznych w Widziszewie (woj. wielkopolskie). W 2017 r. objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego CREATON Polska sp. z o.o., która obecnie jest również odpowiedzialna za sprzedaż do sąsiadujących krajów na południu i wschodzie Polski. 

Z marką CREATON jestem związany już ponad dwie dekady. W ostatnich latach najważniejszym celem było konsekwentne umacnianie pozycji CREATON Polska na rynku ciężkich pokryć dachowych w naszym kraju oraz w innych państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Obchodzony w ubiegłym roku jubileusz 20-lecia funkcjonowania CREATON Polska był okazją do wielu podsumowań, spośród których najbardziej wybrzmiewa jedno: to nasi Klienci i zaangażowany Zespół są autorami sukcesów oraz pozycji, jaką udało się nam osiągnąć na rynku pokryć dachowych. Dzięki właściwej strategii, realizowanej od ponad dwudziestu lat, podejmowaniu słusznych decyzji, zaangażowaniu naszych Klientów i całego Zespołu osiągnęliśmy zamierzone cele – jesteśmy liderem o ugruntowanej pozycji na krajowym rynku ceramicznych pokryć dachowych. Posiadamy w Polsce 3 zakłady produkujące dachówki ceramiczne i cementowe, w tym – uruchomioną w 2012 roku w podpoznańskim Widziszewie – jedną z najnowocześniejszych fabryk dachówek ceramicznych, jakie funkcjonują w Europie. Nasze produkty dostępne są na terenie całego kraju dzięki ścisłej, wieloletniej współpracy z naszymi wyjątkowymi Klientami. Swoim zasięgiem obejmujemy 8 rynków międzynarodowych z naszego bliskiego sąsiedztwa. Mocna marka CREATON, zakorzeniona w świadomości wykonawców raz konsumentów, to niewątpliwie nasza doskonała wizytówka, powód do dumy i równocześnie jedna z najważniejszych przewag konkurencyjnych. Przede mną oraz firmą kolejne ważne zadania. Na początku 2021 roku CREATON dołączył do francuskiej grupy TERREAL – lidera w zakresie pokryć dachowych i innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Nowa, powiększona organizacja da nam nie tylko możliwość rozwoju na obecnych, ale i nowych rynkach. Poszerzy asortyment produktów, ale także zwiększy potencjał do wymiany pomysłów oraz dzielenia się najlepszymi praktykami we wszystkim, co robimy.

open