Home Architecture Design PROJEKTY 2021 – SZYMON WOJCIECHOWSKI
PROJEKTY 2021 – SZYMON WOJCIECHOWSKI
0

PROJEKTY 2021 – SZYMON WOJCIECHOWSKI

0
0

Ten rok w APA Wojciechowski zapowiada się ciekawie.Na razie jest bardzo pracowicie. Co dalej, nie wiemy: nikt nie wie, jak będzie wyglądał świat postcovidowy…

SZYMON WOJCIECHOWSKI
APA Wojciechowski

Nie pandemia, a ekologia, a w szczególności zmiany klimatu, to największe
wyzwanie, przed którym stoimy.

Ten rok w APA Wojciechowski zapowiada się ciekawie. Na razie jest bardzo pracowicie. Co dalej, nie wiemy: nikt nie wie, jak będzie wyglądał świat postcovidowy…
Niebawem pozwolenie na użytkowanie uzyska Skyliner w Warszawie, 195 metrowy wieżowiec położony przy rondzie Daszyńskiego, zaprojektowany dla firmy Karimpol. Z okien jego najwyższych pięter biurowych i SkyBaru rozciąga się zachwycająca panorama Stolicy.
Trwa także rewitalizacja kolejnych budynków wchodzących w skład Elektrowni Powiśle. Jednym z nich jest dawny keson, wewnątrz którego znajdowała się kiedyś konstrukcja sięgająca 10 metrów w głąb ziemi, która za pomocą sprężonego powietrza zasysała wodę z dna Wisły i wykorzystywała ją do schłodzenia turbin w maszynowni. Zbiornik wodny pełnił jedną z najważniejszych funkcji w procesie wytwarzania energii.
Powstają także kolejne fazy kampusu biurowego The Park Warsaw oraz Diamond Business Park Ursus.
Jesteśmy bardzo aktywni również w regionach. W Trójmieście pracujemy nad inwestycją DOKI Office na Młodym Mieście w Gdańsku. W budowie jest biurowiec Format oraz drugi etap kompleksu OFFICYNA w Gdańsku – wszystko dla firmy TORUS. Buduje się także inwestycja VASTINT-u Kielecka 2 w Gdyni – sześciokondygnacyjny budynek biurowy o charakterystycznym kształcie litery H.
W Krakowie powstaje pierwszy etap nowoczesnego zespołu budynków The Park Kraków, a we Wrocławiu kontynuujemy prace nad Centrum Południe. Nadchodzący rok zapowiada się dla naszej pracowni intensywnie także poza granicami naszego kraju – projektujemy aktualnie między innymi Kijowie i we Lwowie. Wszystkie projekty ubiegają lub będą ubiegały się o najwyższe stopnie certyfikacji ekologicznej. Bo nie pandemia, a ekologia, a w szczególności zmiany klimatu, to największe wyzwanie, przed którym stoimy. Z tego będziemy się rozliczali przed przyszłymi pokoleniami, a o obecnej pandemii zapomnimy znacznie szybciej, niż nam się wydaje.

The Park Kraków – projekt APA Wojciechowski dla Cain International i White Star Real Estate
UNIT.City Kijów. projekt APA Wojciechowski dla UDP – Ukrainian Development Partners
DOKI Office – projekt APA Wojciechowski dla TORUS
Elektrownia Powiśle, Projekt APA Wojciechowski dla Tristan Capital Partners i White Star Real Estate
Skyliner – Warszawa – projekt APA Wojciechowski dla Karimpol 
Kielecka 2, Gdynia. Projekt APA Wojciechowski dla VASTINT

open