Home News W.P.I.P. buduje halę sportową w Nowej Soli
W.P.I.P. buduje halę sportową w Nowej Soli
0

W.P.I.P. buduje halę sportową w Nowej Soli

0
0

Ruszają prace związane budową nowego obiektu użyteczności publicznej w Nowej Soli. 18 stycznia 2021 roku władze miasta rozstrzygnęły przetarg nieograniczony na rozbudowę kompleksu sportowego w pobliżu istniejącej pływalni. W ramach inwestycji, o wartości 24 mln zł brutto, spółka W.P.I.P. – generalny wykonawca z Poznania, w ciągu 18 miesięcy wybuduje halę sportową.   

Budowany obiekt użyteczności publicznej w Nowej Soli będzie dwukondygnacyjny, o łącznej powierzchni użytkowej 3 857 m kw. i pomieści do 1200 kibiców. Przestrzeń została zaprojektowana w sposób umożliwiający rozgrywanie meczów piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz ustawienia na parterze widowni mobilnej, zależnie od potrzeby. Wysokość zewnętrzna obiektu – 16,87 m; wewnętrzna – od płyty boiska do konstrukcji dachu w najwyższym miejscu – 14,35 m; w najniższym miejscu – 12,90 m.

– Panu Prezydentowi Jackowi Milewskiemu i Radnym Nowej Soli dziękujemy za zaufanie i powierzenie nam realizacji długo wyczekiwanej inwestycji, która budzi wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców – mówi Janusz Signetzki, Wiceprezes W.P.I.P. – Dotychczas w tej lokalizacji budowaliśmy duże obiekty produkcyjne i magazynowe dla naszych Klientów. Teraz przed nami inwestycja mniejsza powierzchniowo, ale za to nowe wyzwanie. Realizacja obiektów użyteczności publicznej to dla nas nowy, ciekawy obszar działalności. Dołożymy wszelkich starań, by spełnić oczekiwania społeczności Nowej Soli i wspaniałych kibiców klubu sportowego MKST Astra.

Hala powstanie przy ul. Gimnazjalnej i będzie służyć nie tylko celom sportowym, ale także kulturalnym. Będzie można organizować w niej koncerty i spektakle oraz występy artystyczne dla mieszkańców gminy oraz dzieci i młodzieży szkolnej. 

– Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego oraz społecznego człowieka. Tym bardziej więc cieszę się z naszej inwestycji. Budowa hali widowiskowo-sportowej jest potrzebna nie tylko nowosolskiemu sportowi ale również mieszkańcom. Wierzę także, że Nową Sól można skutecznie wypromować poprzez sport, dlatego inwestujemy w tę dziedzinę która naszym mieszkańcom zapewni rozrywkę, a młodym ludziom da perspektywę rozwoju fizycznego – zaakcentował Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

– W.P.I.P. nie startuje zbyt często w przetargach publicznych, więc bardzo cieszy nas decyzja Zamawiającego. O naszym wyborze tym razem nie przesądziła bardzo dobra opinia i najwyższa jakość usług realizowanych w okolicach Nowej Soli inwestycji, a najkorzystniejsza cena i wysoko postawione oczekiwania co do kwalifikacji oraz doświadczenia kadry kierowniczej – mówi Karina Ciania, Kierownik ds. Kluczowych Klientów W.P.I.P. – W budowanych przez nas obiektach pracują już tysiące mieszkańców tego miasta, teraz zbudujemy dla nich i ich rodzin miejsce rozrywki. Osobiście nie mogę doczekać się rozpoczęcia wydarzeń sportowych w nowym obiekcie. Będziemy wspólnie kibicować Koliberkom, by w nowej hali sportowej zdobyły upragniony awans do I ligi.

Umowa z Miastem Nowa Sól została podpisana 29 stycznia 2021 r. Planowany termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na połowę 2022 roku.

www.wpip.pl


Projekt i wizualizacja hali: Przedsiębiorstwo Projektowo – Budowlane „EKOBUD” s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek

open