Home Architecture Design Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia
Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia
0

Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia

0
0

Precyzyjnie wykonane, zachwycające formą odlewy gipsowe zbrojone włóknem szklanym oraz klasyczne sztukaterie gipsowe – to specjalność TMK Projekt, pioniera technologii GRG na polskim rynku materiałów budowlanych.

Gzymsy, listwy ozdobne, fasety, pilastry, kolumny, ornamenty, rozety i kominki, a także efektowne wzory paneli gipsowych 3D – to elementy coraz częściej wykorzystywane do dekoracji przez architektów, którzy we wnętrzach łączą różne style. Wspomniane elementy nadają pomieszczeniom charakteru, a także indywidualnych cech, zwłaszcza jeśli wzory zostaną wykonane na indywidualne zamówienie do danego obiektu. A w tym specjalizuje się TMK Projekt. Wszystkie wyroby producenta są wynikiem ciężkiej pracy oraz ciągłej nauki w celu osiągnięcia najwyższych standardów w branży. Efektem tego są nieodkształcalne, niepalne elementy, które zachowują swoje walory przez lata. Dopracowywany jest każdy szczegół.

Firma działa na rynku od ponad 10 lat. Przez ten czas portfolio wzbogaciło się o realizacje w takich obiektach jak: Warsaw HUB, Centrum Handlowe Manufaktura w Łodzi, Hotel Europejski w Warszawie, Warsaw Spire, Hotel de la Poste Brussel w Belgii czy OVO Hilton Wrocław.

W Warsaw HUB można podziwiać sufity gwieździste z gipsu prefabrykowanego GRG. Znajdują się one w przejściu między piętrami. Produkty TMK Projekt wykorzystano także w nowo otwartym przejściu podziemnym łączącym centrum handlowe ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Można tam zobaczyć artystyczne refleksy w wielu lustrach ze stali nierdzewnej.

Warsaw Spire to także przykład inwestycji, w której wykorzystano materiały od TMK Projekt. Recepcja, lobby windowe i przejścia do wind oraz wszelkie obudowy o kształtach organicznych (balchedy) – to wynik pracy tego producenta. Warty uwagi jest także tunel ewakuacyjny w wieżowcu obudowany prefabrykatami GRG.

Biuro Massive Design t o k olejny efekt realizacji przy współpracy z TMK Projekt. Architekci pracowni na co dzień cieszą się widokiem sufitów ażurowych GRG wykonanych według indywidualnego projektu.

Warsaw Spire – Fot. arch. TMK Projekt
Biuro Massive Design – Fot. Szymon Polański/Massive Design
Warsaw HUB – Fot. Szymon Polański/Massive Design

open