Home Architecture Design PROJEKTY 2021 – WOJCIECH MAŁECKI
PROJEKTY 2021 – WOJCIECH MAŁECKI
0

PROJEKTY 2021 – WOJCIECH MAŁECKI

0
0

Czas COVID-19 zdeterminował inwestorów do realizacji i zakończenia rozpoczętych inwestycji. Wiele z projektów przyspieszyło na końcówce oraz są realizowane zgodnie z harmonogramem. Wyraźnie większe zainteresowanie pojawiło się wokół projektów mieszkaniowych oraz aparthoteli w ośrodkach górskich.

WOJCIECH MAŁECKI
Małeccy Biuro Projektowe

W naszej pracowni w nadchodzącym roku jednym z ciekawszych wyzwań jest projekt SANTE Clinic w Sosnowcu.

Czas COVID-19 zdeterminował inwestorów do realizacji i zakończenia rozpoczętych inwestycji. Wiele z projektów przyspieszyło na końcówce oraz są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Wyraźnie większe zainteresowanie pojawiło się wokół projektów mieszkaniowych oraz aparthoteli w ośrodkach górskich. Zauważamy także ten sam poziom intensywności w projektach służby zdrowia, co wydaje się zrozumiałe w obecnej sytuacji. W naszej pracowni w nadchodzącym roku jednym z ciekawszych wyzwań jest projekt SANTE Clinic w Sosnowcu, prywatnej inwestycji medycznej o skomplikowanej funkcji skrojonej dokładnie na potrzeby inwestora, gdzie wraz z wielobranżowym projektem budynku wykonujemy kompleksowy projekt wnętrz.

Rok 2021 przyniesie także ukończenie nadzoru nad realizacją przebudowy obiektu ING w Rudzie Śląskiej. Czarna płytka na fasadzie budynku nawiązuje do tradycji tego miejsca – związanego z trudem pracy w przemyśle oraz największym bogactwem regionu – węglem. Ceramika także jest tradycyjnym materiałem używanym na Śląsku – od mieszkalnych familoków po budynki hutnicze czy kopalniane. Wybór ten jest ukłonem dla historii, ale z użyciem nowoczesnego kształtu ceramiki i nowoczesnego sposobu układania na fasadzie, aby zaakcentować współczesność tego projektu. Nowemu wyglądowi budynku towarzyszy stworzenie od frontu ko-skweru z dużą ilością nasadzeń drzew oraz bylin i traw, aby podkreślić znaczenie przyrody oraz zieleni dla otoczenia, w którym przebywa człowiek.

Wizualizacje Małeccy Biuro Projektowe
ING w Rudzie Śląskiej
open