Home News W.P.I.P. buduje kolejny zielony magazyn w MLP Poznań West
W.P.I.P. buduje kolejny zielony magazyn w MLP Poznań West
0

W.P.I.P. buduje kolejny zielony magazyn w MLP Poznań West

0
0

W.P.I.P. – generalny wykonawca z Poznania ponownie uruchamia budowę w parku logistycznym MLP Poznań West w Dąbrówce. Do końca września 2021 r. powstanie tam trzecia hala wyposażona w mroźnię dla europejskiej firmy logistycznej.  

Kolejna inwestycja MLP Group, dewelopera działającego na rynku nieruchomości magazynowych, powstaje w formule BTS dla europejskiej firmy logistycznej, w centrum logistycznym MLP Poznań West. W.P.I.P. jako generalny wykonawca realizuje obiekt o powierzchni blisko 8 500 m kw., który będzie wyposażony w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania o łącznej powierzchni 8 100 m kw., a część socjalno-biurowa wyniesie 400 mkw. Budynek będzie w pełni dostosowany do wymagań najemcy, ponadto zgodnie ze standardem spółki generalny wykonawca prowadzić będzie certyfikację BREEAM potwierdzającą zastosowanie rozwiązań zrównoważonych, przyjaznych dla  środowiska i dla ludzi korzystających z obiektu.

Projekt MLP Poznań West w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością wśród potencjalnych najemców. Na chwilę obecną wybudowaliśmy wraz z W.P.I.P. i przekazaliśmy do użytku już dwa obiekty o łącznej powierzchni ok. 21 tys. m kw., natomiast docelowa przestrzeń najmu naszego parku to ok. 133 tys. mkw. Plany rozbudowy centrum pozwoliły zaoferować klientowi powstanie obiektu dedykowanego pod jego działalność. Dzięki dobrej współpracy z generalnym wykonawcą nasz najemca otrzyma powierzchnię odpowiadającą na wszystkie jego potrzeby i wymagania – podkreśliła Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Obiekt będzie spełniał ściśle określone kryteria sanitarne i technologiczne ze względu na działalność nowego najemcy prowadzoną w sektorze spożywczym i chłodniczym. Ponadto zgodnie z jego wymaganiami zastosowane będą nowoczesne rozwiązania w zakresie energooszczędności oraz kluczowe systemy kontrolowania temperatury. W części biurowej zastosowane będą przeszklenia, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy.

Na podstawie rzeczywistego budynku zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  Eksploatacyjny model informacyjny (AIM – ang. Asset Information Model), będzie służył do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych.

Planowany termin oddania obiektu do użytkowania wypada na początek 4 kwartału 2021 r. Jest to już piąta wspólna realizacja W.P.I.P. i MLP Group. Oprócz dwóch hal w Dąbrówce, od 2019 r. generalny wykonawca zbudował dla dewelopera obiekt w Gliwicach i w Koninku – łącznie ponad  40 000 m kw.   

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11  i 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 133 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronne rozwiązania w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym.

W.P.I.P. jest dynamicznie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych, w tym typu smart building. W portfolio realizacji firma posiada: zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne, handlowe, logistyczne, chłodnie, laboratoria, a także budynki biurowe. Dotychczas wybudowała ponad 300 obiektów o powierzchni blisko 1 200 000 m kw.

W.P.I.P. znane jest na rynku m.in. z takich inwestycji, jak budowa największej w Polsce fabryki opakowań kartonowych dla branży spożywczej (Karton-Pak), największego automatycznego magazynu obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej (CCC) czy największej w Europie fabryki katalizatorów samochodowych (BASF).

Firma posiada własną Pracownię Projektową oraz Dział Badań i Rozwoju. W rankingu Gazele Biznesu 2018 uplasowała się na 7. miejscu w Wielkopolsce i na 22. w Polsce. Więcej: www.wpip.pl

open