Home Architecture Design Biura pełne empatii
Biura pełne empatii
0

Biura pełne empatii

0
0

Czy codzienne życie między przegrodami ściennymi w open space może być zgodne z naszą naturą? Czy istnieją możliwości, które pomagają nam dobrze czuć się w danym wnętrzu? Firma CreoConcept dostarcza rozwiązania do przestrzeni biurowych, dbając o zapewnienie jak najlepszych udogodnień oraz komfortu pracy.

Sztuczne światło, klimatyzacja, dużo zimnych materiałów, tj. aluminium, szkło lub beton, to nienaturalne elementy, z którymi musimy żyć w symbiozie. Jak ocieplić wizerunek wnętrza biurowego? CreoConcept kształtuje komfortowe rozwiązania pod względem ergonomii i estetyki.

Dzielenie biur za pomocą ścian szklanych to konsekwencja przestrzeni open space. Ten trend w aranżacji narodził się w 1906 r. Architekt Frank Lloyd Wright twierdził, że pomieszczenia otwarte budują relacje między pracownikami, a także wpływają na ich kreatywność. Jednak taki sposób zagospodarowania przestrzeni ma swoje wady. Nie wszyscy akceptują nieustannie dzwoniące telefony, szelest dokumentów czy rozmowy członków zespołu.

Od roku możemy zaobserwować duże zmiany w pracy biurowej spowodowane pandemią. Prognozy analityków są jednoznaczne – praca hybrydowa, czyli taka, która łączy możliwości pracy zdalnej ze stacjonarną, zostanie z nami na zawsze. Kolejne badania pokazują, że potrzebny jest nam bezpośredni kontakt ze współpracownikami. W związku z tym przestrzenie typu open space dostosowują się do nowych czasów. Jak zagospodarować takie miejsce, aby zwiększyć jego funkcjonalność i zagwarantować komfort pracy? Jednym z doskonałych rozwiązań są ściany mobilne, które CreoConcept miał okazję wykorzystać w wielu realizacjach. Pozwalają one dowolnie formować oraz dostosowywać przestrzeń biurową do naszych potrzeb, a co za tym idzie, adaptować ją akustycznie. Jest to na pewno rozwiązanie, które stanie się trendem w nadchodzących latach. W ofercie firmy można znaleźć ścianki szklane w systemie jednoszybowym i dwuszybowym, które uzyskały certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

Skandynawska bliskość natury

Skandynawskie projekty Alvara Alto to pionierski przykład pokazujący, jak bardzo można zbliżyć człowieka do natury w obiektach użyteczności publicznej. To także kierunek inspirujący działania CreoConcept. W realizacjach firmy można spotkać zaskakującą ilość drewna, które znajduje się na sufitach oraz jako okładziny ścienne, ale również w meblach. Szklane ściany w relacji z drewnem wyglądają bowiem o wiele bardziej przyjaźnie. Dobrze prezentują się także w sąsiedztwie zielonych ścian w duchu Biophilic Design. Bliskość z naturą z kolei pozytywnie wpływa na użytkowników przestrzeni.

Klubowy klimat wnętrz biurowych

Nastrojowe, przyciemnione światło, industrialne sufity, welurowe sofy i kanapy, miedziane dodatki, graficzne dekoracje na czarnych ścianach – takie aranżacje królują dziś w najlepszych biurowcach, a wnętrza zachwycają osoby, które przychodzą na spotkania. Takie aranżacje dopełniają w sposób znakomity ściany szprosowe w systemie LOFT, które tworzą industrialny charakter wnętrza. Listwy dzielące taflę szyby w zestawieniu z betonem, cegłą, stalą lub efektowną tapetą tworzą unikalny klimat. Dzięki temu granice między przestrzenią pracy a relaksu zacierają się.

Elementy haptyczne

Haptyka to w dzisiejszym cyfrowym świecie niezwykle ważny aspekt. Poprzez nieustanny kontakt z urządzeniami cyfrowymi zapominamy o tym, co daje nam poczucie materii – dotyk. Świadome projektowanie uwzględnia ten kierunek, odpowiednio dobierając faktury do naszych wnętrz. Niezwykle istotny jest ich stopień twardości.

Temperatura barwna światła

Przy budowaniu komfortu pracy ważna jest także temperatura barwna światła. Najwyższą produktywność obserwuje się w pomieszczeniach dobrze doświetlonych, a najlepiej, gdy jest to światło dzienne. Dzięki niezwykłej transparentności zastosowanego szkła w ściankach CreoConcept użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do światła naturalnego. Takie rozwiązania wpływają pozytywnie na estetykę pomieszczeń, a także sprzyjają optymalizacji kosztów sztucznego oświetlenia.

Znaczenie kolorów we wnętrzach

W realizacjach, które CreoConcept współtworzy, obok szklanych ścianek można zobaczyć wygodne fotele, odważne tkaniny, floralne, kolorowe tapety – jest to nurt wywodzący się z włoskiego stylu aranżacji biur lat 60. Wzory i kolory, tak często wykorzystywane we wnętrzach z tamtego okresu, są energią, witalnością przyciągają odbiorcę, który zapomina, że jest w miejscu wykonywania pracy biurowej. Połączenie walorów użytkowych z nowoczesnym wzornictwem, trendami i różnymi stylami wykończeń wnętrz biurowych jest inspiracją dla CreoConcept. THINK CREO.

Zdjęcia archiwum Fotomohito

 

open