Home PATRONATY Teoretycznie i praktycznie o geotechnice
Teoretycznie i praktycznie o geotechnice
0

Teoretycznie i praktycznie o geotechnice

0
0

Koło Naukowe Geoinżynierii, działające w ramach Politechniki Warszawskiej, oraz Warbud S.A., mają przyjemność zaprosić na pierwszą konferencję online pt. „Teoretycznie i praktycznie o geotechnice – konferencja Koła Naukowego Geoinżynierii”, która odbędzie się 20 maja 2021 roku.

Spotkanie pozwoli  przyjrzeć się aspektom towarzyszącym inwestycji od etapu jej planowania, poprzez kulisy laboratorium i model analityczny, aż po pierwszą „łychę gruntu” na budowie.

Wśród wystąpień, odwołujących się zarówno do założeń prawnych, normatywnych jak i badań, znajdą się również te oparte na praktycznym doświadczeniu firmy Warbud wyniesionym z realizowanych projektów. Prelegenci przybliżą najnowsze metody badań podłoża, błędy przy rozpoznaniu gruntu i ich konsekwencje, a także sposoby pokonania trudności, które Warbud sprawdził w działaniu. Omówiony zostanie wpływ głębokich wykopów na sąsiednią zabudowę w świetle aktualnych przepisów oraz zastosowanie własności gruntów termoaktywnych w metodzie głębokiego fundamentowania.

Dla entuzjastów nowoczesnych narzędzi programowych czekają wykłady o zastosowaniu koncepcji BIM  w procesie projektowania posadowienia obiektów, jak również o monitoringu i zaawansowanych obliczeniach ścian szczelinowych na przykładzie inwestycji Grand Paris Express.

Szczegółowo o tych zagadnieniach opowiedzą zaproszeni Nauczyciele Akademiccy i doświadczeni Projektanci, którzy we współpracy z firmą Warbud S.A. mieli okazję zmierzyć się na swojej ścieżce zawodowej z omawianymi problemami projektowymi.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do studentów i młodych inżynierów, lecz z pewnością zainteresuje również osoby z większym doświadczeniem zawodowym.

Link do zapisów:
https://warbud.pl/pl/kariera/dla-studentow/konferencje


ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

open