Home News Mikroinwertery oraz systemy magazynowania Enphase Energy od teraz w ofercie IBC SOLAR.
Mikroinwertery oraz systemy magazynowania Enphase Energy od teraz w ofercie IBC SOLAR.
0

Mikroinwertery oraz systemy magazynowania Enphase Energy od teraz w ofercie IBC SOLAR.

0
0

IBC SOLAR, działający od prawie 40 lat hurtownik i dostawca rozwiązań dla systemów PV i energetycznych, nawiązał porozumienie z Enphase Energy w zakresie dystrybucji mikroinwerterów oraz systemów magazynowania energii marki. Dzięki tej współpracy, klienci IBC SOLAR otrzymują dostęp do jeszcze szerszego wachlarza wysokiej jakości produktów umożliwiających proste i szybkie planowanie oraz instalację przydomowych elektrowni słonecznych.

Enphase to firma o globalnym zasięgu zajmująca się technologią zarządzania energią oraz dostarczaniem solarnych systemów magazynowania energii opartych na mikroinwerterach. Te ostatnie są kompatybilne z prawie wszystkimi typami modułów fotowoltaicznych, co czyni je szczególnie polecanymi do wykorzystania na dachach budynków mieszkalnych.

W przeciwieństwie do klasycznych systemów, w przypadku mikroinwerterów każdy moduł słoneczny otrzymuje własny falownik, który można łatwo połączyć ze sobą na poziomie 230 V za pomocą wstępnie zmontowanego kabla. Dzięki temu, długość okablowania, a także ewentualne zacienienie niektórych paneli przestaje mieć w projekcie PV kluczową rolę, co znacząco ułatwia instalację systemu i jego rozbudowę w przyszłości.

Wraz z dodaniem produktów solarnych i magazynowych Enphase, portfolio IBC SOLAR rozszerza się o kolejny ważny segment. – Systemy mikroinwerterów oferują instalatorom i klientom końcowym liczne korzyści z technologicznego punktu widzenia – wyjaśnia Britta Beier, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw IBC SOLAR. Urządzenia Enphase są synonimem najwyższej niezawodności, czego wyrazem jest 25-letnia ograniczona gwarancja na mikroinwertery. Jeśli dodać do tego, kompatybilność ze wszystkimi modułami i systemami montażowymi IBC oraz prostą instalację typu plug-and-play, otrzymujemy produkt zgodny z filozofią i standardami naszej marki oraz niosący wiele korzyści dla partnerów premium – dodaje.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę montowania urządzeń, dostawca już wkrótce zaoferuje także nowe rozwiązanie zaciskowe do systemów montażowych IBC SOLAR. Pozwoli to na montaż falowników bez użycia narzędzi, wciskając produkt w szyny montażowe.

Od lata 2021, w ofercie IBC SOLAR oprócz mikroinwerterów pojawi się również nowy system magazynowania Enphase Encharge. Instalatorzy będą mogli z niego korzystać zarówno przy nowych instalacjach, jak i w systemach zmodernizowanych. – Cieszymy się, że dzięki współpracy z IBC SOLAR i ich rozbudowaną siecią instalatorów, możemy jeszcze efektywniej dostarczać mikroinwertery i systemy magazynowania energii naszym europejskim klientom. Wykorzystanie naszych innowacyjnych systemów zarządzania energią w domu pozwoli zapewnić właścicielom domów niezawodną i czystą energią – mówi Peter van Berkel, dyrektor generalny Enphase Europe.

Enphase jest jednym z nielicznych producentów w Europie, który będzie oferował zarówno produkty solarne, jak i magazynowe, zapewniając tym samym najlepszą możliwą integrację i gwarancję jakości dla sektora mieszkaniowego.

open