Home Architecture Design EGE – „zielone” wykładziny
EGE – „zielone” wykładziny
0

EGE – „zielone” wykładziny

0
0

EGE jest pierwszym na świecie producentem wykładzin, który postawił sobie za cel faktyczne ograniczenie odpadów zalegających w naszym ekosystemie. Firma i polski dystrybutor marki Carpet Studio imponuje wiedzą, świadomością oraz odpowiedzialnością za planetę, a ponadto kreuje innowacyjne produkty.

Świadomość środowiskowa i proekologiczne rozwiązania to już nie jest opcja – to konieczność. EGE Carpets to marka, która doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie ma żadnego „gdzie indziej”. Wszyscy jesteśmy współmieszkańcami jednej, globalnej biosfery, dlatego wszyscy w naszych codziennych – zarówno prywatnych, jak i zawodowych –wyborach musimy stawiać na to, co pozwoli na zapewnienie przyszłości naszej planecie, naszemu środowisku, a w konsekwencji – naszym dzieciom.

Odpady przemysłowe zmieniają się w piękne wykładziny

Projekty od najlepszych
EGE Carpets to marka budująca swoją tożsamość na trzech silnych filarach. Pierwszym z nich jest zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko. Drugim jest jakość, która pozwala na udzielenie gwarancji sięgającej nawet 10 lat. Trzeci to piękno, które stanowi wyznacznik przy tworzeniu nowych kolekcji oraz opracowywaniu nowych wzorów. Autorami projektów wykładzin EGE są światowej klasy artyści, jak Tom Dixon czy monsieur Christian Lacroix. Innowacyjna technologia pozwala na zrealizowanie nowoczesnych koncepcji, takich jak wykładziny o trójwymiarowej strukturze czy z włóknem o zróżnicowanej wysokości. Inspirowane modą, żywiołami, industrialnymi krajobraza PROMOCJA mi, kulturami świata czy też naturą – wśród ponad 50 tysięcy wzorów można znaleźć ten pasujący idealnie do każdego projektu. Bezpłatna usługa rekoloryzacji dodatkowo poszerza to spektrum, pozwalając na niemal nieograniczoną indywidualizację projektu. Jeśli jednak projekt wymaga specjalnego wzoru, stworzonego dla konkretnej przestrzeni, nic nie stoi na przeszkodzie. Projektanci EGE – w tym Biuro Projektowe w Polsce jako jedno z nielicznych poza rodzimą Danią – pomogą w przygotowaniu grafiki, a także wszelkich obliczeń, wizualizacji i wykrojów. Carpet Studio jest oficjalnym polskim dystrybutorem marki EGE Carpets.

Na bazie recyklingu
Warto podkreślić, że EGE Carpets proponuje produkty zarówno pochodzące z recyklingu, jak i nadające się do recyklingu. Econyl – przędza, z której wykonywana jest większość wykładzin EGE – pochodzi ze zregenerowanych odpadów przemysłowych, a Ecotrust – opatentowany podkład do wykładzin EGE – to efekt recyklingu butelek typu PET. W 2020 roku EGE Carpets uzyskało certyfikat Cradle to Cradle dla całej swojej produkcji. Jest to gwarancja, że standardy produkcji EGE oraz jakość wykładzin tej marki spełniają założenia tzw. gospodarki zamkniętego obiegu. Co to oznacza Wybierając produkty marki EGE, masz pewność, że powstają one z poszanowaniem środowiska i społeczności, a przede wszystkim nie stanowią efektu rabunkowej gospodarki, która prowadzi do nieuchronnej degradacji naszej planety.

Botanic, nowy wzór z kolekcji EGE Highline Nature


Andrea Głowala
architekt z Biura Projektowego Carpet Studio,
polskiego dystrybutora EGE Carpets.

Zależy nam na tym, żeby tworzyć projekty wyjątkowe i niepowtarzalne. Wspieramy naszych klientów, niezależnie od tego, czy pracujemy bezpośrednio z inwestorem czy biurem architektonicznym. Jesteśmy tu po to, żeby usprawniać ich pracę, a każdy zakończony projekt jest naszym wspólnym sukcesem

Pixel Dot, nowy wzór z kolekcji EGE Highline Essentials

Zdjęcia archiwum EGE Carpets

open