Home News Pierwszy VIDEOPODCAST z budowy – Wyzwania inżynieryjne na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Pierwszy VIDEOPODCAST z budowy – Wyzwania inżynieryjne na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
0

Pierwszy VIDEOPODCAST z budowy – Wyzwania inżynieryjne na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie

0
0

Premiera 17 września (piątek) godz. 21.00 YouTube, Facebook oraz LinkedIN Soletanche Polska.

Teatr Polski w Szczecinie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce obiektów kulturalnych. Śmiały projekt architektoniczny zakładający połączenie nowego ze starym. To jest zachowanie historycznego, 100 letniego, budynku teatru i poddanie go pracom rewitalizacyjnym oraz połączenie go z nowoczesną częścią schowaną w istniejącej skarpie. Ten budynek to prawdziwa perełka projektowa, ale również ogromne wyzwanie inżynieryjne.

Największym wyzwaniem było podwieszenie teatru poprzez realizacje pierwszej w Polsce ściany dociskowej, która jest nie tylko częścią obudowy wykopu, ale będzie pełnić funkcje docelowego fundamentu podtrzymującego konstrukcję zabytkowego teatru oraz ściany podziemnej nowoczesnej części budynku.

Na temat wyzwań jakie czekały na geotechników oraz więcej na temat specyfiki rozwiązania jakim jest  wykonanie ściany dociskowej, która łączy w sobie mix technologii wierconych (kolumn jet – grouting oraz linowych kotew gruntowych) połączone z realizacją prac żelbetowych opowiedzą w formie podcastu zawierzającego wspominki z budowy Łukasz Kurdel, Kierownik Projektu oraz Michał Kurzeja, Kierownik Robót reprezentujących wykonawcę fundamentowania specjalistycznego – Soletanche Polska. 

open