Home Architecture Design Biuro Universal Music Polska – miejsce dla muzyki
Biuro Universal Music Polska – miejsce dla muzyki
0

Biuro Universal Music Polska – miejsce dla muzyki

0
0

Pod szyldem wytwórni Universal Music swoje przeboje nagrywają Madonna, Bon Jovi czy U2. Biura muzycznego giganta wyróżniają się niepowtarzalną atmosferą sprzyjającą twórczej pracy. Tak samo jest w przypadku warszawskiej siedziby Universal Music Polska. Wyposażyć to nietuzinkowe miejsce pomogła Bakata Design.

Nowa siedziba UMP mieści się w biurowcu X20 na Mokotowie. Za kreację jej wnętrz była odpowiedzialna pracownia The Design Group. Jej zadaniem było stworzenie miejsca inspirującego, ale też kojącego domowym klimatem. Projekt wnętrza niesie jasne przesłanie dla współpracujących z wytwórnią artystów – tu można liczyć na profesjonalne wsparcie i swobodę twórczą. Na powierzchni ok. 1500 m2 połączono styl industrialny z nowoczesnym. A do wszystkiego dodano sporo przytulności w postaci sof chesterfield i miękkich welurowych foteli, które na zamówienie wykonała firma Motiv Home.

Trzy elementy
Na piątym piętrze zlokalizowano reprezentacyjną część biura. Tu mieszczą się recepcja, główna sala konferencyjna, główna kuchnia połączona z tarasem, open space z wydzielonymi salkami tematycznymi, studio wideo, a także gabinety kadry zarządzającej. W strefie recepcji dominują metal, szkło i pochodzące z odzysku drewno. Ten surowy klimat łagodzą sofy tapicerowane miękkim welurem. Sala konferencyjna również oddaje ideę łączenia materiałów oraz miksowania stylistyk. Znalazł się tu długi drewniany stół i wygodne skórzane fotele Lumi firmy Bejot. Klasyczną wykładzinę zastępuje dębowa posadzka. Całość dopełniają 75-calowe monitory oraz najwyższej klasy sprzęt telekonferencyjny. Przestronna kuchnia jest przeznaczona dla wszystkich pracowników biura. Ma styl angielskiego baru z nutką industrialnego klimatu. Dlatego znaleźć tu można m.in. masywny drewniany stół i ławę firmy Trebord, nad którymi na belce zawieszono industrialne lampy. Z kuchni można przejść na taras z imponującym widokiem. Dopełnieniem strefy socjalnej są kilkupoziomowe trybuny. To miejsce, które służy kreatywnym spotkaniom wszystkich pracowników oraz pracy indywidualnej. Można tu także po prostu odpocząć.

Fot. arch. Fotomohito

Inspiracja i kreacja
Biuro UMP na czwartym poziomie budynku X20 zajmuje ok. 300 m2. To miejsce jest siedzibą polskiego oddziału kultowej wytwórni Def Jam. Dlatego ta przestrzeń ma inny, bardziej „luźny” charakter. To strefa przede wszystkim dla muzyków i managerów, miejsce relaksu oraz tworzenia. Temu służy także ulokowana tu scena, na której mogą np. prowadzić próby. Oprócz niej na piętrze znajduje się nieduża otwarta kuchnia, a także Loud Vip Room z wygodnymi meblami Sits, czyli specjalnie zaprojektowana sala, w której można odsłuchiwać muzykę.

Wyposażenie najwyższej klasy
Za wyposażenie warszawskiego biura UMP odpowiadała m.in. Bakata Design. Każde znajdujące się tu stanowisko pracy jest wyposażone w ergonomiczny fotel biurowy Mirra 2 Herman Miller (takie same znajdują się w zagranicznych biurach Universal Music) i system sterowania oświetleniem Lutron oraz biurko firmy Maro. Wykorzystane ramiona do monitorów Flo pochodzą z oferty firmy Colebrook Bosson Saunders. Poza tym można tu znaleźć budki akustyczne Mute Design, a krzesła i hokery to produkty Vank oraz Paged.

Fot. arch. Bakata Design
open