Home News Dni Dewelopera. Trwa najważniejsze wydarzenie branży mieszkaniowej
Dni Dewelopera. Trwa najważniejsze wydarzenie branży mieszkaniowej
0

Dni Dewelopera. Trwa najważniejsze wydarzenie branży mieszkaniowej

0
0

We Wrocławiu rozpoczęły się Dni Dewelopera. Przewodni temat 9. edycji wydarzenia organizowanego przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich to „Miasto. Re: Definicja”. Patronem medialnym eventu jest miesięcznik „Builder”.

Dni Dewelopera to najważniejsze wydarzenie branży mieszkaniowej, stanowiące platformę wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży deweloperskiej, podmiotów z nią współpracujących, jednostek samorządowych, ekspertów i analityków. Tegoroczna specjalna edycja odbywa się w formule hybrydowej. Stacjonarnie zaplanowano sesje tematyczne dla 400 uczestników, które odbędą się we wrocławskim The Bridge Hotel, ponadto dostępne są streamy dla publiczności biorącej udział zdalnie w wydarzeniu.

              Nie jest niespodzianką, że pandemia stanowi cezurę niemal w każdej dziedzinie życia. Sektor deweloperski nie jest tutaj wyjątkiem, tym bardziej że wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy zweryfikowały znacząco pojęcie mieszkania, miasta i pracy. Dlatego wizja architektury i urbanistyki post-covid to jeden z kluczowych tematów tegorocznych Dni Dewelopera. Jak zmieniły się nasze miasta? Jakie wyzwania przed planistami postawiła pandemia? Jak tworzyć infrastrukturę mieszkaniową, aby efektem końcowym były nie tylko budynki, ale i miejsca? Z jakimi trendami mamy dzisiaj do czynienia na rynku nieruchomości? To tylko niektóre z pytań, wokół których będą prowadzone dyskusje w The Bridge Hotel. Oprócz makro spojrzenia na przyszłość miast i politykę  mieszkaniową, nie zabraknie szczegółowych zagadnień skoncentrowanych wokół planowania i finansowania inwestycji. Uczestnicy porozmawiają m.in. o zmianach legislacyjnych, czynnikach kształtujących cenę metra kwadratowego i potrzebnych zmianach w procesie inwestycyjnym.

            Wśród prelegentów 9. edycji są m.in. Charles Montgomery, autor, urbanista i lider transformacyjnych eksperymentów; Marian Bruliński, współtwórca i wiceprezes obido.pl; prof. Witold Orłowski, polski ekonomista i publicysta; dr Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego; Jakub Konrad Mazur, wiceprezydent Wrocławia i wiele wiele innych osób.

            Podczas tegorocznej edycji Dni Dewelopera przekrojowy program sesji stacjonarnych został wzbogacony o 4 streamy dla uczestników online. Przedstawicieli działów marketingu i sprzedaży z pewnością zainteresuje dyskusja na temat zmian w sprzedaży. Co trzeba wiedzieć w zmieniającym się świecie, żeby projektować i budować efektywnie – odpowiedzi w tym zakresie przyniesie stream techniczno-budowlany. O optymalizacji, ale z kolei drogą cyfrową będzie mowa podczas transmisji smart city. Przygotowano także stream dla menadżerów. Jak budować firmę, która jest odporna na kryzysy? Jak zarządzać, jak motywować, jak pracować w niestabilnym świecie? Te i inne pytania nie zostaną bez odpowiedzi.

            Tegoroczne Dni Dewelopera są też okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia Oddziału PZFD Wrocław. W związku z tym w The Bridge Hotel odbędzie się wieczorny bankiet, stanowiący sposobność do spotkania w gronie największych graczy branży deweloperskiej i jej interesariuszy. Zagra zespół Raz Dwa Trzy.

open