Home News Misja EQUITONE [lunara]: Regularnie nieregularne – dla nieprzeciętnej elewacji
Misja EQUITONE [lunara]: Regularnie nieregularne – dla nieprzeciętnej elewacji
0

Misja EQUITONE [lunara]: Regularnie nieregularne – dla nieprzeciętnej elewacji

0
0

Idea ludzi zamieszkujących Księżyc może wkrótce przestać być jedynie mrzonką. Przez długi czas czerpaliśmy inspirację wizji naszej przyszłości z wyglądu satelity naszej planety. Nie jest więc zaskoczeniem, że nowe płyty elewacyjne EQUITONE  [lunara] mają nieziemski, a jednocześnie naturalny wygląd. Niepowtarzalna powierzchnia pokryta jest drobnymi, nieregularnymi wzniesieniami i zagłębieniami, co przywodzi na myśl krajobraz Księżyca z licznymi kraterami oraz pobudza wyobraźnię architektów i projektantów do tworzenia wizjonerskich projektów elewacji.

Wyjątkowy charakter serii [lunara] podkreśla nieszablonowa i nieregularna struktura powierzchni. Z racji wykorzystania specjalnej metody produkcji nie ma dwóch identycznych paneli – każdy jest niepowtarzalny. Nowy panel z włókno-cementu, tak jak każdy z innowacyjnych materiałów EQUITONE, został stworzony i wprowadzony na rynek we współpracy z międzynarodowym zespołem architektów, aby odpowiadać na potrzeby klientów. Seria paneli elewacyjnych EQUITONE [lunara] będzie dostępna na całym świecie od 21.09.2021 r.

Podobne, a zupełnie odmienne

Starannie dobrany proces produkcyjny dał początek niebanalnej strukturze paneli, podkreślając wyjątkowość włókno-cementu i nadając oryginalny wygląd serii [lunara], wyróżniający ją na tle gamy innych materiałów EQUITONE. Te panele elewacyjne o jednolitym kolorze charakteryzują się również identycznym kolorem powierzchni i krawędzi, co zapewnia niezwykle spójną i estetyczną całość. Są dostępne w kolorze szarym i beżowym, a maksymalna wielkość użytkowa wynosi 1220 x 3050 milimetrów przy grubości 10 milimetrów.

Zanim seria EQUITONE [lunara] trafiła na rynek, jej koncepcja była bardzo dokładnie omawiana z zespołem architektów z całego świata w trakcie serii warsztatów roboczych. – mówi Grzegorz Radzyński, Country Manager Dywizji Etex Exteriors w Polsce. – Chcieliśmy wspólnie z architektami stworzyć materiał, który będzie odpowiedzią na ich potrzeby, a pomysły architektów były realizowane przez dział Badań i Rozwoju Etex. Unikatowa powierzchnia materiału EQUITONE [lunara] jest wynikiem specjalnie opracowanego procesu produkcyjnego, który gwarantuje, że każdy panel jest niepowtarzalny. EQUITONE [lunara] to wielki krok dla elewacji z włókno-cementu i jeszcze większy dla architektów.

Płyty elewacyjne EQUITONE [lunara] są wyprodukowane ze sprasowanego włókno-cementu utwardzonego parą pod ciśnieniem i składają się głównie z powietrza, wody, cementu, celulozy i włókien. Zgodnie z normą EN 13501-1:2018 panele są niepalne, gwarantują odporność na mróz i gnicie oraz nieprzemakalność. Nadają się do montażu w systemie fasady wentylowanej na budynku każdej wysokości i są łatwe w instalacji na drewnianych i metalowych podkonstrukcjach przy pomocy sprawdzonych systemów mocowania.

EQUITONE – stworzone przez architektów dla architektów

Dywizja Etex Exteriors w Polsce, pod marką EQUITONE, wprowadza na rynek wielkoformatowe panele elewacyjne dla wyszukanych projektów architektonicznych. Firma kładzie nacisk na współpracę z architektami już od początkowego etapu opracowywania produktu. Etex Exteriors jest wiodącym producentem włókno-cementowych pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. Firma należy do działającej na całym świecie Grupy Etex, z zakładami produkcyjnymi produkującymi materiały elewacyjne i dachowe z włókno-cementu, znajdującymi się w Belgii, Francji, Niemczech i na Litwie. W Polsce Grupa Etex jest obecna poprzez marki takie jak EQUITONE, Cedral, Euronit, Siniat oraz Promat.

open