Home Materiały i Technologie BIURA BLIŻSZE CZŁOWIEKOWI
BIURA BLIŻSZE CZŁOWIEKOWI
0

BIURA BLIŻSZE CZŁOWIEKOWI

0
0

Podejście do projektowania przestrzeni biurowej znacznie się zmieniło. Najważniejszy w całej biurowej układance stał się człowiek. To jego potrzeby oraz sposób pracy determinuje przestrzeń i nadaje jej odpowiedni rytm. Z potrzeby poczucia komfortu oraz swobody w biurze ukształtowały się nowe trendy projektowe.

Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Sło­wa jednego z bardziej wszechstronnych francuskich designerów, Philippe’a Starcka, aż chce się przełożyć na podsta­wową prawdę projektowania przestrzeni biurowej. Zapewne „dobry” dla każdego oznacza co innego, jednak w każdym przypadku ma wspólny mianownik, jakim jest komfort i poczucie swobody w biurze.

W biurze jak w ulubionej kawiarni

Na przestrzeni ostatnich lat podejście do projektowania przestrze­ni biurowej znacznie się zmieniło. Bez wątpienia najważniejszy stał się człowiek, jego potrzeby i sposób pracy, które determinują prze­strzeń. Z potrzeby poczucia komfortu w biurze ukształtowały się no­we trendy projektowe. Nowoczesne przestrzenie są dużo bardziej przytulne, kameralne oraz przyjazne dla pracowników.

Wszelkie zmiany związane z aranżacją przestrzeni biurowej są determinowane przede wszystkim przez zmianę podejścia do pra­cy. Rosnąca świadomość i potrzeby człowieka często skłaniają go do wyjścia zza biurka. Zmiana przestrzeni pracy pozytywnie wpły­wa na jej efektywność, warunkiem jest tylko dobrze zaprojektowa­na przestrzeń.

Czy istnieją biura, w których panuje kameralna atmosfera ulubio­nej kawiarni, pełna inspirujących form z czymś więcej niż tylko biur­ko? Można pokusić się o tezę, że przestrzenie te stają się już biuro­wym standardem.

Przestrzenie wspólne dobrze zaprojektowane

Coraz większą popularnością w biurach cieszą się przestrzenie wspólne zaaranżowane jak przytulne miejsca do kreatywnej pracy.

Miejsca do wypoczynku z welurowymi kanapami, stolikami kawowymi, otoczone zielenią to już standard nowoczesnych biur. To nie tylko ciekawy kąt cieszący oko, to również przestrzeń wykorzystywana przez pracowników na mniej formalne przyjacielskie spotkania. Takie miejsca często są oddzielane od całości ścianką pokrytą kolorową tapetą bądź instalacją w duchu biophilic design.

Klubowy mrok

Kameralny i przytulny klimat często jest nadawany poprzez za­stosowanie ciemniejszych kolorów we wnętrzu. Efekt przygaszonej „barowej” atmosfery jest osiągany chociażby przez zastosowanie ciemnych – przeważnie czarnych sufitów. Nadają one wnętrzu uni­katowy charakter. Bardzo dobrze wpisują się w styl industrialny, któ­ry w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Połączenie takich su­fitów ze szklanymi ścianami typu loft to gwarancja „modnego” biura. Dodatkowym atutem tego połączenia jest fakt, że szkło we wnętrzu rozprasza światło, więc nawet ciemne przestrzenie zyskują przyja­zny klimat. Nastrojowe, przyciemnione światło, tapety z dużym wy­raźnym wzorem, welurowe sofy i kanapy to elementy, które królują w najlepszych, najbardziej prestiżowych biurowcach.

Dzięki temu granice między przestrzenią pracy a relaksu zaciera­ją się.

Sufit inny niż zwykle

Sufit nie jest już elementem obojętnym we wnętrzu, odgrywa du­żą rolę w odbiorze wizualnym całej przestrzeni. Do jego aranżacji są wykorzystywane coraz ciekawsze zabiegi. Nie tylko czarna tafla do­daje charakteru wnętrzu. Zaskakującym rozwiązaniem mogą oka­zać się również sufity lamelowe. Poza walorami estetycznymi, które gwarantują, sufity przyczyniają się również do zwiększenia komfortu pracy. Są idealnym rozwiązaniem do zmniejszania hałasu i pogłosu w dużych otwartych przestrzeniach typu open space.

Kwestia ścian

Nie bez znaczenia jest również odpowiednie zagospodarowa­nie ścian w biurze. By urozmaicić te powierzchnie, nierzadko są wy­korzystywane tapety z dużymi ilustracjami o intensywnej kolorysty­ce. Motywy kwiatowe bądź geometryczne to już swoisty standard w tego typu przestrzeniach. Coraz częstszym zabiegiem jest wyko­rzystywanie okładzin ściennych. Zabudowanie ściany drewnem to wyjątkowo ciekawe rozwiązanie wnętrzarskie, któremu daleko do klasycznych boazerii rodem z lat 60. Współczesna wersja drewna na ścianie idealnie komponuje się z innymi materiałami, takimi jak cegła, beton czy aluminium i szkło.

Poczucie komfortu

W CreoConcept jesteśmy zwolennikami tych rozwiązań, które są gwarantem nie tylko najwyższej jakości, ale przede wszystkim za­pewniają wysoki komfort użytkownikom. Każda przestrzeń biurowa rządzi się swoimi prawami. Jako kreatorzy przestrzeni biurowych ofe­rujemy wiele rozwiązań, które mają jedną wspólną cechę – komfort. Najważniejsze jest dla nas tworzenie biur sprzyjających pracy. Nasze działania są determinowane przez wnętrza wielofunkcyjne, w których głównym wyznacznikiem aranżacji jest człowiek. Think Creo.

open