Home Architecture Design Oprawa multimedialna NINE’s Restaurant & Sports Bar
Oprawa multimedialna NINE’s Restaurant & Sports Bar
0

Oprawa multimedialna NINE’s Restaurant & Sports Bar

0
0

Dzisiaj, poza doskonałym menu i rozbudowaną ofertą rozrywkową, cechą wyróżniającą udaną inwestycję na rynku lokali rozrywkowo-gastronomicznych jest profesjonalnie zaprojektowana, a także wykonana instalacja multimedialna ekrany LED, monitory, nagłośnienie, oświetlenie efektowe oraz zintegrowany system sterowania, który czyni obsługę wszystkich elementów wyposażenia łatwą i komfortową. Świetnym przykładem takiej inwestycji jest nowo powstały NINE’s Restaurant & Sports Bar znajdujący się na terenie Browarów Warszawskich. Autorem i wykonawcą projektu jest firma Projekt Multimedia (przy wsparciu ESS Audio).

System audio
Nagłośnienie restauracji zostało podzielone według prostego kryterium: każde piętro to odrębna strefa. Poziom -1 to „serce” obiektu oraz najgłośniejsza część lokalu – sportowy pub. Zainstalowano tu zwieszane głośniki marki Sonance konstrukcję opartą o 8” głośnik niskotonowy, którą cechuje jakość dźwięku Hi-Fi. W tej przestrzeni znajdziemy również system Listen EVERYWHERE pozwalający klientom na odsłuchiwanie poszczególnych kanałów sportowych na własnych smartfonach za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Poziomy 0 oraz +1 to strefa restauracyjna z muzyką w tle o dyskretnym charakterze. Tu również zastosowano głośniki marki Sonance, a dokładniej model PS-P63T cechujący się minimalistycznym wyglądem oraz wysoką jakością dźwięku. Najwyższa kondygnacja lokalu (+2) to strefa przeznaczona do wydarzeń specjalnych. Projektant przewidział tu mobilną widownię oraz system nagłośnieniowy zbudowany w oparciu o zestawy głośnikowe JBL serii AC. Rozszerzeniem systemu jest niskotonowy JBL ASB. Niewielka kompaktowa konstrukcja świetnie pasuje do charakteru wnętrza, umożliwiając jednocześnie realizację wydarzeń na najwyższym poziomie. Wszystkie głośniki są zasilane wzmacniaczami marki LEA Professional. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość zdalnego zarządzania systemem przez „chmurę”. Jeśli chodzi o źródła dźwięku, system został wyposażony w zestaw mikrofonów bezprzewodowych do zastosowania we wszystkich strefach. Dystrybucję sygnałów audio oparto na protokole DANTE.

System wideo
Projekt części wizyjnej zakładał rozwiązania, które pozwolą na jednoczesny streaming sygnałów telewizyjnych oraz wyświetlanie treści marketingowo-informacyjnych. Tak jak w przypadku audio centralnym punktem lokalu jest poziom -1, na którym znajdują się m.in. oktagon zbudowany z monitorów NEC 75” oraz cztery mniejsze 27” monitory pozwalające osobom siedzącym najbliżej baru na swobodne oglądanie transmisji. Efekt stadionu podkreśla banda led. Dla największych miłośników emocji sportowych, którzy nie chcą przegapić ani minuty wydarzenia, przewidziano wyświetlacze w toaletach. Ozdobą poziomu 0 jest transparentny ekran o powierzchni 15 m2. Na poziomach 0 oraz +1 wielkoformatowe monitory NEC 65” oprawiono w stylizowane ramki imitujące obrazy, dzięki czemu technologia dyskretnie nawiązuje do estetyki wnętrza. Na poziomie +2 znajdziemy ścianę multimedialną złożoną z 16 bezszwowych monitorów LCD NEC 46”, pozwalającą na uniwersalną obsługę wydarzeń. Całość dopełnia jednostka centralna AMX NX1200, która w połączeniu z systemem Ilumio pozwala na zarządzanie wyświetlanymi treściami oraz sterowanie całym systemem AV

open